Lass aitas Duquesne’i kolmanda järjestikuse võiduni

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Kadri-Ann Lass ja tema koduülikooli naiskond Duquesne Dukes said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA kolmanda järjestikuse võidu, kui võõral väljakul mängiti 64:58 üle Penn State Nittany Lions.

Kohtumise esimestel minutitel 1:6 taha jäänud Duquesne kaotas tasavägise avaveerandi 14:15 ning ka poolajapausile mindi võõrustajate ühepunktilises eduseisus. Eestlanna koduülikool haaras ohjad kolmandal veerandil ja perioodi lõpuks tõi Lassi kahepunktivise tabloole Duquesne’i 48:42 eduseisu. Viimasel veerandajal suutis eestlanna koduülikool edu hoida ning võitis mängu tulemusega 64:58 (14:15, 14:14, 20:13, 16:16).

Algviisikus alustanud Lass viibis väljakul 31 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/1), võttis 8 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas 2 vaheltlõiget, pani 2 blokki ning tegi ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Duquesne’i resultatiivseimad olid Juca Vojinovic 16 ja Amanda Kalin 15 punktiga. Vastaste poolel sai Kemaria McDaniel mängu parimana kirja 18 silma.

Lassi koduülikoolil on nüüd kirjas neli võitu ja kolm kaotust. Duquesne peab järgmise kohtumise täpselt nädala pärast, Eesti aja järgi neljapäeva öösel, kui hooaja teises kodumängus minnakse vastamisi UCF (University of Central Florida) naiskonnaga.