Hooaja resultatiivseima mängu teinud Lass aitas Duquesne’i võiduni

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

USA üliõpilasliigas NCAA mängiv Kadri-Ann Lass tegi läinud öösel oma hooaja resultatiivseima mängu ja aitas Duquesne Dukesi võiduni, kui koduväljakul alistati Saint Joseph’s Hawks 81:73 (22:19, 14:18, 22:16, 23:20).

Duquesne haaras kiire 6:0 algedu, kuid poolajapausiks jäädi ühe punktiga taha (36:37). Kolmanda veerandaja esimeses pooles vahetus eduseis kolmel korral ja neljal korral oli mäng viigis, kuid perioodi lõpus võttis Duquesne ohjad enda kätte ning viimasele neljandikule mindi vastu kodunaiskonna juhtimisel 58:53. Kui mängu lõpuni oli jäänud 7.49, jõudsid külalised korraks veel vaid 2 punkti kaugusele (61:59), kuid seejärel kasvatas Duquesne eduseisu taas turvaliseks.

Algviisikus alustanud Lass viibis väljakul kauem kui keegi teine – 37 minutit – ning viskas selle ajaga oma hooaja parimad 23 punkti (kahesed 8/12, kolmesed 2/3, vabavisked 1/3). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi 3 isiklikku viga.

Eestlannaga võrdselt sai 23 punkti kirja ka vastaste tagamängija Alyssa Monaghan.

Duquesne jätkab oma konverentsis (Atlantic 10) 3 võidu ja 1 kaotusega 5. kohal, koos konverentsiväliste mängudega on naiskonnal tänavu kirjas 9 võitu ja 8 kaotust. Järgmise kohtumise peab Duquesne juba laupäeval, kui võõrustab Richmondi Ülikooli naiskonda (4 kaotust).