Reinar Halliku Korvpallikool alistas teise liiga Ida-Virumaa derbis Narva

-Reinar Halliku Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäevases Saku II liiga B-alagrupi mängus alistas Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (6-3) koduseinte toel 78:74 (17:19, 20:23, 24:18, 17:14) BC Narva (3-5).

Kohtumise avaveerandil käis eduseis käest-kätte, kuid Sergei Senedjaki korv viis külalised perioodi lõpuks kahe punktiga ette. Teine neljandik kulges narvakate vedamisel, kasvatades eduseisu mitmel korral kaheksale punktile. Poolaja 37:42 kaotanud Reinar Halliku hoolealused jäid kolmandl veerandajal korraks ka 41:53 kaotusseisu, kuid sealt alates hakati vaikselt mängu tagasi tulema. Artur Saariste kolmene 2:42 enne veerandaja lõppu viis kodumeeskonna 59:58 juhtima ning punktilise eduga alustati ka otsustavat neljandikku. Kindluse kätte saanud kodumeeskond viskas viigiseisul 65:65 kümme vastuseta punkti, ent külalistel oli veel üks vastus varuks. Senedjaki korv 58 sekundit enne lõpuvilet tõi narvakad ühe viske kaugusele (74:77), kuid Andrus Lehismetsa vabavise kustutas lõplikult BC Narva lootused. Selle hooaja BC Narva kuuest kaotusest koguni viis on tulnud vähem kui viiepunktilise vahega.

Ülar Sala tõi võitjaile 18 punkti ja 5 lauapalli. Viis kolmest tabanud Artur Saariste oli 17 punkti ja 9 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Andrus Lehismetsa arvele jäi 15 silma, 7 lauapalli, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget. Jaanus Pärnpuu lisas 14 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Sergei Senedjak viskas BC Narva kasuks 18 punkti, hankis 6 lauapalli ning tegi 3 vaheltlõiget. Oleg Leontjevi kontosse kirjutati 17 silma ja 10 lauapalli. Dmitri Nazarov (7 lauapalli) ning Aleksei Stonogin viskasid kumbki 12 punkti.

Neljapäeval kohtuvad teise liiga A-alagrupis Keila Korvpallikool (6-2) ja Orissaare Träx (3-5).