Kotsar ja South Carolina tulid välja 12-punktilisest kaotusseisust ning jätkavad täiseduga

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA tulid Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks möödunud ööl võõrsil välja 12-punktilisest kaotusseisust ning alistasid Vanderbilt Commodoresi 74:71.

South Carolina jäi mängu esimeses pooles Vanderbilti vastu kaotusseisu ja 38 sekundit enne poolajavilet tõid Kotsari tabavad vabavisked tabloole numbrid 29:39. Teisel poolajal kustutas South Carolina vahepeal 12-punktiliseks kasvanud kaotusseisu ning pääses 23 sekundit enne mängu lõppu A. J. Lawsoni vabavisetest ühe punktiga ette (72:71). 5 sekundit enne lõpuvilet oli Vanderbilti tagamängijal Saben Leel võimalus mäng võita, kuid tema kolmeseüritus põrkas rõngalt tagasi ja 2 sekundit enne lõppu vormistas Hassani Gravett vabavisetest lõpptulemuseks 74:71.

Algkoosseisus alustanud Kotsar piirdus sel korral vaid 3 punktiga, mis on eestlase hooaja madalaim punktiskoor. Oma mõlemal kahepunktiviskel eksinud Kotsar tegi skoori vaid vabaviskejoonelt (3/4). Lisaks kogus eestlane 21 mänguminutiga 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ning 4 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseimaks kerkis 24 punkti visanud A.J. Lawson, Vanderbilti mängija Aaron Nesmith kogus ühe silma vähem.

Kotsari koduülikool jätkab NCAA kagukonverentsis 4 mängu järel täiseduga, hooaja üldskoor on meeskonnal nüüd 9 võitu ja 7 kaotust. South Carolina peab oma järgmise kohtumise Eesti aja järgi pühapäeva öösel, kui võõrsil minnakse vastamisi samuti täiseduga jätkava Louisiana State’i Ülikooli meeskonnaga (3 võitu).