fbpx
Close

INTERVJUU | Kadrina Karude mänedžer: Vabariigi parim treener on meie klubis!

-Raivo Tribuntsov ja Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

-Raivo Tribuntsov ja Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Eesti amatöörliigades sai eelmisel hooajal ehk enim tähelepanu ning meediakajastust Kadrina Karude meeskond, kelle tüüri juures toimetab koloriitne peatreener Andres Sõber. Lääne-Virumaa klubi suutis laiemat korvpalliavalikkust mitmel puhul üllatada, lisades hooaja jooksul enda ridadesse ameeriklased Nikeem De Leoni, Gregory Clay Fosteri kui ka legendaarse snaipri Gert Kullamäe. Seda, et tegu polnud pelgalt turundusliku trikiga publikut saali meelitada, kinnitas Kadrina Karude kindel finaalivõit Saku II liigas

Lisaks peatreenerile on meeskonna käekäigu ja edu taga ka klubi mänedžer Raivo Tribuntsov. Mängijana Tartu ja Rakvere meeskondi esindanud Tribuntsovi kevadel avaldatud visioon Lääne-Virumaa koolipoiste ning kahe võõrleegionäriga esiliigas madistada näib minevat täide, kuna sügisel alustatakse esiliigas auga välja võideldud debüüthooaega. Korvpall24.ee-le antud intervjuus rääkis Tribuntsov lähemalt, millises seisus on meeskonna komplekteerimine ning avaldas ka eesmärgid, kuhu kevadeks soovitakse jõuda.

Järgmise hooaja koosseisus jätkavad Tribuntsovi sõnul Karude tugitalad Allan Ehte (33, 190 cm), Lauri Mets (21, 197 cm), Raimond Tribuntsov (23, 191 cm) ja Uku Kams (25, 200 cm). Uute nimedena liituvad mullu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa särki kandnud Kristen Meister (25, 193 cm), hiljaaegu Austraaliast naasnud Tartu noortesüsteemi taustaga mängujuht Kevin Sammalkivi (22, 190 cm) ning põlvevigastusest taastuv Tõnis Peil (25, 198 cm). “Meil on 4-5 noort, kes on suvega väga tubliks ja tugevaks läinud, mehistuvad päris ilusti,” kiidab meeskonna mänedžer noormängijaid, kellest nimelist tõi välja Mihkel Kersalu (17, 183 cm), Aaron Kiige (18, 182 cm) ning Hugo-Martin Tominga (17, 190 cm) ning andis ühtlasi mõista, et on hooaja eel meeskonna tagaliini osas igati optimistlik.

Eriliselt toob Tribuntsov esile peatreeneri Andres Sõbra pühendumise: “Põhisõnum on ikka see, kui entusiastlikult Andres (peatreener Andres Sõber – toim.) iga trenn on kohal, meestel on vormid, joogipudelid ja meditsiinikott. Nõudmised on tema poolt ikka samad, mitte grammigi pole langenud, kui see oli kümme aastat tagasi, kui ta võttis Tarvaga siin karikaid ja medaleid.” Põhikohaga Aseri koolis kehalist kasvatust andev Sõber on Tribuntsovi sõnul lausa Eesti parim treener, kelle indu meeskonna treeningkoormuse tõstmisel tuli hooaja ettevalmistusel pisut isegi maha jahutada. Klubi ühe tugevusena toob Tribuntsov esile just Sõbra oskuse mehed enne mängu õigele lainele viia. “See suhtumine, mis ta nõuab – enne mängu on selline loeng, et see paneb kõik mehed kohe trimmi-trammi,” selgitab mänedžer peatreeneri käekirja lähemalt ning lisab: “Meie tugevus on see, julgen välja öelda, et Vabariigi kõige parem treener on meie klubis ja ma olen väga uhke selle üle!”

Mõlemad klubi eesotsas toimetavad mehed edendavad Lääne-Virumaa korvpalli entusiasmist põhitöö kõrvalt, kuid on Tribuntsovi sõnul täis hasarti: “Mul on sportlik huvi sellise projekti vastu nagu me praegu Karudega teeme, et kui kaugele me suudame amatöörmeeskonnaga purjetada.” Huvitava nüansina, kuidas mängijaid Kadrina kanti püsivamalt pidama saada, tõi meeskonna mänedžer välja asjaolu, et üritavad koostöös kohalike ettevõtetega mängijatele tööd pakkuda. “Meister näiteks koliski siia meie kanti ära, ta läheb tööle ja nii lihtne see ongi,” toob Tribuntsov näite värske täienduse elukorraldusest väljaspool mängusaali.

Küsimusele, kas Karudel on plaanis ka uuel hooajal välismängijaid lisada, vastab Tribuntsov: “Kindlasti! Eelmise aasta lõpu efekt, mida Foster meile tõi, andis meie noortele tagamängijatele väga hea koolituse. Sellega ma jäin väga rahule.” Eksperimendist innustatuna vaadatakse sel korral täiendust korvi alla. “Nüüd meil on tõsine plaan otsida pikka – jaanuaris-veebruaris, enne pole mõtet,” arutleb Tribuntsov võimaliku välismängija saabumise osas. Kuna eelmise hooaja peamine korvialune jõud Rait Tammet siirdus TalTechi, langeb keskmängija vastutus esialgu Uku Kamsi õlgadele. Teda hakkavad jõudumööda toetama Tõnis Peil, Hugo-Martin Toming ning Raimond Tribuntsov.

Esiliiga debüüthooaja eesmärke avaldades annab Tribuntsov konkreetse vastuse: “Kindlasti top4, sinna ei minda ju kaotama. Mina kui mänedžer tahan näha, kui kaugele üks mees (Sõber – toim.) suudab amatöörid oma hullusega välja viia.” Nõudliku mehena on peatreener alati pool tundi enne trenni kohal, kus arutatakse omavahel detaile ning Tribuntsov on kindel, et sellise suhtumine toob ka edu.

Kadrina Karude käekäigule saab hakata kaasa elama juba sel nädalal, kui Kadrina võõrustab meistriliigameeskondi TalTech, Tallinna Kalev ja Pärnu Sadam. 6.-7. septembril toimuval turniiril läheb Kadrina Karude meeskond avamängus kokku Tallinna Kaleviga.

scroll to top