TalTech mehitab korvialuse kahe noore eestlasest tsentriga

-Karl-Kristjan Karpin | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas neljapäeval, et uuel hooajal liituvad tiimiga kaks noort keskmängijat – TTÜ Korvpallikooli omakasvandikust Eesti U20 koondislane Karl-Kristjan Karpin ja mullu Andres Sõbra käe all teises liigas Kadrina Karudes Gert Kullamäe tiimikaaslaseks olnud Rait Tammet.

18-aastane ja 211 cm pikkune Karpin tegi meistriliigadebüüdi üle-eelmisel aastal G4S Noorteliiga meeskonnas, kus 12 kohtumisega kogus keskmiselt 19,4 minutit, 5,9 punkti ja 4,1 lauapalli.

Eelmisel hooajal neljanda kohaga lõppenud esiliigahooajal oli noor keskmängija väga heas hoos, kui 20 mänguga sai kirja keskmiselt 25,7 minutit, 16,2 punkti ja 8,9 lauapalli.

22-aastane ja 203 cm pikkune Tammet on samuti meistriliiga maitse juba varem suhu saanud, kui hooajal 2017/18 pallis kaheksa kohtumist Pärnu Sadama särgis. Seal kogunes keskmiselt 4,6 minutiga 0,5 punkti ja 1,5 lauapalli.

Mullu teises liigas suutis mängumees aga keskmiselt näidata kaksikduubli väärilisi numbreid. 14 kohtumisega kogunes keskmiselt 24,4 minutit, 12,9 punkti ja 10 lauapalli.

Praegune TalTechi peatreener Gert Kullamäe ütles pärast oma esimesi mänge Kadrina Karudes Korvpall24.ee portaalile prohvetlikud sõnad: “Kuradi kahju, et ma enam Tallinna Kalevi treener ei ole, sest ma muidu ostaks mõne mehe siit isegi ära.” Nüüd viiski Kullamäe TalTechis oma sõnad ellu, kui annab võimaluse mullu teises liigas säranud mehel proovida ennast tipptasemel.

“On suur haruldus, kui Eesti meistriliigaklubi mõlemad pikad on Eesti mehed.” lausus Kullamäe TalTechi Facebooki lehe vahendusel. “Mehed on oma korvpallurikarjääri päris alguses, mistõttu usun, et treeningkeskkond, mida tahame neile pakkuda, on täpselt see, mida nad vajavad,” lisas peatreener.

TalTechi meeskond on seni avaldanud mängijad: mängujuhid Norman Käbin ja Eric Schmalz, “number kahed” Sten Olmre ja Sander Viilup, “kahed-kolmed” Gregor Arbet ja Leemet Böckler, ääremängijad Joonas Järveläinen ja Oliver Metsalu.

teamshield.com

Jaga postitust

Lisa kommentaar