fbpx
Close

Taavi Jurkatamm saab uuel hooajal mängutarkust ammutada endiselt NBA tsentrilt

Avatar
-Taavi Jurkatamm | Foto: Ekraanitõmmis

Eestlasest ääremängija Taavi Jurkatamme ülikoolimeeskond San Francisco Dons andis sel nädalal teada, et nende treeneritetiimiga liitub endine NBA pallur Mamadou N’Diaye, kelle üheks ülesandeks saab olema individuaalne töö pikkade mängumeestega.

44-aastane ja 213 cm pikkune N’Diaye valiti 2000. aastal NBA draftis Denver Nuggetsi poolt 26. valikuna, saades seeläbi esimeseks Senegali korvpalluriks, kes draftis valituks osutus. Ühtlasi on N’Diaye ka läbi aegade üks vanimaid draftitud mängijaid, olles tol hetkel juba 25-aastane.

Aastatel 2000-05 kogus senegallane Toronto, Dallase, Atlanta ja LA Clippersi eest vahetusmehena mängides kokku 69 kohtumist ning tõi neis keskmiselt 3,8 punkti ja 1,6 lauapalli. Pärast unistusteliigast lahkumist jätkas N’Diaye karjääri Euroopas, kus pallis mitu aastat Kreekas ning ühe hooaja ka Kaunase Žalgirises.

Aastal 2011 alustas mees treenerikarjääri ning on seni abitreenerina töötanud Coastal Carolina ja Georgia Techi ülikoolides.

San Francisco ülikoolimeeskonna abitreener Todd Golden kommenteeris oma uue abilise kohta: “Oma NBA mängija-aastatest toob ta meile hulganisti kogemust ja teadmisi, mida on raske mujalt saada. Ta on andekas õpetaja ja väsimatu töömees. Tema panus saab olema tuntav koheselt, kuna ta hakkab igapäevaselt tööle meie eesliinimängijatega.”

Üheks San Francisco Donsi eesliinimeheks on ka kolmandat ülikoolihooaega alustav 21-aastane ja 206 cm pikkune eestlane Taavi Jurkatamm, kes seni pole suutnud tiimis põhimeheks veel tõusta.

Oma esimesel hooajal kogus eestlane 31 mänguga keskmiselt 11,3 minutit, 1,3 punkti ja 1,9 lauapalli ning teisel aastal 26 matšiga keskmiselt 7,3 minutit, 0,7 punkti ja 1,4 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline