fbpx
Close

Itaalia esiliigaklubide sihtmärk Kaspar Kitsing: telefon sumises kogu juunikuu

Avatar
-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval tuli läbi Itaalia korvpallimeedia avalikuks uudis, et Eesti noortekoondislane Kaspar Kitsing vahetab klubi ja siirdub uuel hooajal mängima Itaalia esiliiga ehk Serie A2 meeskonda Forli. Juuli lõpus 18-aastaseks saav 196 cm pikkune tagamängija liitus tiimiga minimaalselt kaheks aastaks ning on väga rahul, et saab hea võimaluse tugeval tasemel ennast meeste hulgas tõestada.

“Tahtsin ise väga esiliigasse minna ja paljud klubid olid minust ka huvitatud. Telefon sumises kogu juunikuu,” kommenteeris Kitsing Korvpall24.ee portaalile. “Trento (Kitsingu senine koduklubi – toim.) meeskonnas tehti täielik restart ning nende plaanid olid segased. Mina tahtsin sealt kasvõi laenule minna. Esiliigaklubidele oli ühel hetkel hakata vastuseid andma, kuid Trento plaan oli mind ikkagi satsis hoida. Õnneks lõpuks lasid mul minna ja nüüd olen täielikult Forli mängija.”

Tänane Forli2015 meeskond on loodud alles aastal 2015 aastast 1949 linnas tegutsenud tiimi asemele, kuna eelmine klubi läks 2015. aasta alguses pankrotti. Kitsing sõlmis 2+1 aastase lepingu, kus kahe hooaja pärast on mõlemal poolel õigus lepingust taganeda.

Kuna Kitsing läheb nüüd Itaalias juba arvesse kohaliku mängijana, siis oli mehe plaan algusest peale seal riigis jätkata. “Mul oli veidi nõrgematest meeskondadest pakkumisi lubadusega, et saan kindlasti mänguaega. Forli on rikas klubi, kellel plaan lähiajal Serie A-sse tõusta. Mulle öeldi, et saan kuni jaanuarini palju vabadust, mil tuleb üks põhimängija vigastusest tagasi. Aga põhiliselt mind võeti sinna ikka mängima, mitte pingile istuma,” rääkis eestlane võimaliku mänguaja kohta.

Mullu pallisid Eesti korvpalluritest Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel Rain Veideman, Kaspar Treier ja Mikk Jurkatamm. Kõik need mehed on erinevates intervjuudes Korvpall24.ee portaalile liiga taset kiitnud ning pidanud ühtlaseks ja tugevaks. Selle arvamusega nõustus ka Kitsing: “Tase on kõva seal. Palju on endisi Serie A mängijaid ja häid ameeriklasi. Kuna seal liigas võib olla ainult kaks leegionäri, siis on nad kõigis võistkondades kõrgel tasemel.”

Forli kodulehel avaldatud uudises kiideti Eesti noormehe mitmekülgsust: “Ta on tagamängija, kelle parimad omadused tulevad välja läbimurretel, kuid arvestades tema füüsilisi ja tehnilisi omadusi on võimalik kasutada teda kõikides perimeetrirollides positsioonidel üks kuni kolm.”

Klubi peamänedžer Renato Pasquali tõi välja: “Me oleme saanud kõrge kvaliteediga mängija ning usume temasse väga. Ta peab kohe kõvasti tööle hakkama, kuid olen veendunud, et teekond, mida ta hetkel käib, viib ta olukorda, kus ta kerkib väga kiiresti kõigile väga oluliseks meeskonnakaaslaseks.”

Peatreener Sandro Dell’Agnello ei suutnud samuti ennast tagasi hoida: “Ta on väga talendikas noor mees, kes on teinud rasket tööd väga kõrgetasemelistes Itaalia noortetiimides. Ma usun, et ta saab meid kohe tublisti aidata ning tal on ees väga särav tulevik Forli meeskonna särgis.”

Klubi kodulehe sõnul on Forli eestlasest noormeest valmis juba tervitama, kuid Kitsing liitub tiimiga alles pärast koondisemängude lõppu. Eesti U18 koondis mängib tänavu 26. juulist 4. augustini toimuval B-divisjoni EM-finaalturniiril Rumeenias Oradeas.

scroll to top
Inline
Inline