VAATA | Gruusia alistanud U20 koondis jäi EM-il napilt veerandfinaali ukse taha

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Portugalis Matosinhoses toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril alistas Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis viimases alagrupivoorus seni kaotuseta püsinud Gruusia 78:67, kuid veerandfinaali pääsemiseks sellest ei piisanud.

Aivar Kuusmaa hoolealused vajasid Gruusia vastu vähemalt 20-punktilist võitu, kuid avaveerand jäi viiki 18:18 ning poolaeg kaotati 32:34. Kolmandal veerandil kaldus initsiatiiv eestlastele ja otsustava neljandiku alguseks juhiti 55:49. Viimase kümne minutiga lisas Eesti eduseisule veel viis silma ning vormistas lõpuks 11-punktilise võidu, ent kaheksa parema sekka jõudmiseks sellest paraku ei piisanud.

Eesti parimaks kerkis Kristian Kullamäe, kes viskas üleplatsimehena 22 punkti, võttis 7 lauapalli ning jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Mikk Jurkatamm toetas teda 16 punktiga ning Kirill Koršunov ja Matthias Tass lisasid mõlemad 14 silma. Kaksikduubli teinud Tassi arvele kogunes ka 10 lauapalli.

Gruusia parimad skooritegijad olid Rati Andronikašvili ja Nikoloz Metskhvarišvili, kes viskasid mõlemad 17 punkti.

Eesti, Gruusia ja Holland kogusid kõik võrdselt neli võitu ja ühe kaotuse, kuid kehvem punktide vahe omavahelistes mängudes (Holland +15, Gruusia +1, Eesti –16) jättis eestlased alagrupis kolmandale kohale. Eesti koondise jaoks jätkub turniir mängudega kohtadele 9.-16. Esimeses kohamängus minnakse reedel kell 22.45 vastamisi Põhja-Makedooniaga.