fbpx
Close

Rakvere Tarva fännid võivad rõõmustada: Kristo Saage jätkab meistriliigas!

Avatar
-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal kõrgliigasse naasev Rakvere Tarvas andis kolmapäeva õhtul teada, et nende ridades jätkab ka kogenud Kristo Saage, kes eelmisel hooajal oli üks peamiseid põhjuseid, miks Tarvas esiliiga võitis ja kõrgliigakoha üldse teenis.

34-aastane tagamängija lausus klubi Facebooki lehe vahendusel, et tema otsuse puhul oli suur roll sõpradel ja meeskonna paljudel senistel poolehoidjatel, kes avaldasid selget toetust ja soovi, et näha teda mängimas Tarva vormis.

“Mis seal ikka, annan endast parima, et neile veel rõõmu valmistada,” ütles Kristo Saage.

“Lihtne see kindlasti pole, sest meistriliiga mängud nõuavad võrreldes esiliigaga mitte ainult minult, vaid tervelt meeskonnalt, palju tõsisemat ettevalmistust hooajaks. Peaasi, et meile Kastani Arenal kaasa elavad pealtvaatajad annavad samuti aega kohaneda uue olukorraga ja pole esimeste kaotuste järel novembri alguseks saalist jalga lasknud. Peame pingutama ja andma endast sada protsenti kõik koos – mängijad, toetajad, fännid.”

Kristo Saage astus esimest korda Eesti meistrisarjas Rakvere eest väljakule, kui oli kõigest 16-aastane. Algav hooaeg on talle 18., kusjuures poole värviküllasest karjäärist on tagamees esindanud Lääne-Virumaa korvpalli lipulaeva.

Samuti on Saage esindanud eri vanuseklassides Eesti noortekoondiseid ning hiljem ka rahvusmeeskonda. Eelmisel hooajal esiliigas tegi Saage suurepärase hooaja ning näitas statistiliste numbrite järgi kindlalt meistriliiga taset. Mehe keskmised näitajad 26 kohtumisega olid 23,2 punkti, 7,5 lauapalli, 5,8 resultatiivset söötu ja 2,4 vaheltlõiget.

Mäletatavasti pärast esiliiga finaalturniiri vihjas Saage intervjuus Korvpall24.ee portaalile, et suure tõenäosusega teda meistriliigas enam mängimas ei näe. Paljude korvpallifännide õnneks muutis mees aga suvel meelt ning on kõrgemal tasemel tagasi.

Samaaegselt olulise mängija liitumisega täienes ka Rakvere Tarva toetajate ring – meeskonna üheks varustuse sponsoriks hakkas Polar Eesti. “Meil on hea meel olla samas paadis, kuhu kuulub Kristo Saage,” lausus Polar Eesti esindaja Henri Sipra.

Tähistamaks nii Kristo Saage kui ka Polar Eesti koostööd Rakvere Tarvaga loositakse klubi Facebooki lehel välja lausa üks fitnesskell.

scroll to top
Inline
Inline