fbpx
Close

INTERVJUU | Toomas Annuk: NCAA kui toode on pikalt ees kogu Euroopa korvpallist

-Maik-Kalev Kotsar ja Toomas Annuk | Foto: Erakogu

Tänavuse hooaja lõpp kujunes USA üliõpilasliigas NCAA mängivatele Eesti korvpalluritele kibedaks, kui kõik meie NCAA finaalturniirile ehk Märtsihullusele välja jõudnud mängijad pudenesid kohe avaringis konkurentsist. Väga pingsalt USA üliõpilaskorvpalli jälgiv treener Toomas Annuk on täpselt õige mees, kellelt uurida, mis “loom” see NCAA korvpall tegelikult on.

Intervjuus Korvpall24 portaalile palume Annukil esmalt analüüsida kõige värskemat uudist, kui Eesti koondise mängujuht Kerr Kriisa teatas, et lahkub Arizona ülikoolist. Uurisime Annukilt, miks Kriisa sellise otsuse võis teha ning mis nüüd edasi saab. Loomulikult küsisime Annukilt ka arvamust, kuidas läks nii, et Arizona pidi kohe finaalturniiri avaringis favoriidina tunnistama endast eeldatavalt selgelt nõrgema Princetoni paremust.

Veel uurisime Annuki käest tema arvamust Henri Veesaare, Carlos Jürgensi, Johannes Kirsipuu ning korralikult mänguminuteid saanud neidude Johanna Eliise Tederi ja Anna Gret Asi hooaja kohta. Tahtsime ka teada, kuidas on võimalik, et Eesti-Läti liigas korralikku minekut näidanud Leemet Böckler ookeani taga treeneritelt oma võimalust ei saanudki, miks NCAA meeskondades esimese aasta mängijatele peaaegu üldse minuteid ei anta ning mis on need aspektid, mis muudavad NCAA nii erinevaks ja harjumatuks Euroopa korvpalli austajatele.

scroll to top