fbpx
Close

INTERVJUU | USA-s rassiv Carlos Jürgens: ma ei mäleta, et oleksin Eestis nõnda palju söönud

-Carlos Jürgens | AFP/Scanpix

USA kolledžiliigas NCAA on Eesti meeskorvpalluritest tänavusel hooajal kõige staažikamaks mängumeheks Oral Robertsi ülikooli tagamees Carlos Jürgens, kes on mängimas viimast aastat tudengikorvpalli. Eesti korvpallisõprade jaoks oma USA aastate jooksul üsna radari alt lennanud Jürgens on oma ülikoolitiimis üsna kindel avaviisiku mängija ning kindlasti saab olema huvitav, kus 24-aastane tagamees järgmisel aastal maandub.

Korvpall24 tegi Jürgensiga intervjuu hetkel, kui Oral Robertsi meeskonnal oli NCAA-s üheksast kohtumisest võidetud kuus ning eestlase statistikas oli kirjas keskmiselt 24,4 minutit, 9,3 punkti, 3 lauapalli, 3,4 resultatiivset söötu ja 1,1 vaheltlõiget ning kolmepunktivisete tabavusprotsent 41,7. Jürgens, kes tegi eelmisel hooajal kinniste uste taga peetud sõprusmängus Islandi vastu ka mitteametliku koondisedebüüdi, on statistiliselt liikumas oma karjääri parima ülikoolihooaja suunas.

Palusime Jürgensil rääkida hetkeseisust Oral Robertsi meeskonnas nii temast endast lähtuvalt kui ka kogu tiimi silmas pidades, süvenesime jõutreeningu nüanssidesse, uurisime tema ja peatreener Paul Millsi omavaheliste suhete kohta, tahtsime teada, miks nende NBA ambitsioonidega liider Max Abmas on hooaega aeglaselt alustanud, küsisime Eesti noorkorvpallurite nimel nõu, kuidas ennast keskkoolis NCAA korvpalliks ette valmistada ning uurisime, kellel on Jürgensi hinnangul meie USA-s mängivatest kuttidest kõige rohkem potentsiaali.

scroll to top