fbpx
Close

INTERVJUU | Žalgirise süsteemis mängiv Sten Markus Adamson: ka Leedu noori ahvatleb USA rohkem kui Kaunase põhisats

-Sten Markus Adamson | Foto: bczalgirisyouth Instagram

Paljude Eesti korvpallisõprade lemmiku Euroliiga klubi Kaunase Žalgirise noortesüsteemis on küpsemas ka üks Eesti korvpallur, kui leedulaste tugevas konkurentsis mängib igapäevaselt Žalgirise duubelrivistusega sealset esiliigat Sten Markus Adamson. Korvpall24.ee portaal tegi jaanuari keskel 17-aastase ja 204 cm pikkuse mängumehega intervjuu, et aimu saada, kuidas tal Leedus läheb ning mis on tema kaugemad tulevikuplaanid.

Mullu Saku I liigas Audentese Spordigümnaasiumi särgis 17 mänguga keskmiselt 13,9 punkti ja 4,9 lauapalli kirja saanud Adamson on tänavu Kaunase Žalgirise duubelmeeskonna eest Leedu esiliigas platsil käinud 26 kohtumises ning kogunud keskmiselt 6,8 silma ja 2,5 lauapalli. Seejuures on Žalgirise duubelrivistus hetkel Leedu esiliigas NKL koguni teisel positsioonil.

Küsisime usutluses Adamsoni käest, kuidas ta omal ajal korvpalli juurde jõudis ning miks ta just selle ala valis, mis on olnud tema senise noortekarjääri tipphetked, millal ja kuidas ta välismaistele talendiotsijatele silma jäi, kuidas noorte mängijate turul asjad käivad, kuidas tal seni Žalgirises läinud on, kui suur on kontakt esindusvõistkonnaga, kui kõva on Leedu esiliiga ning miks pole ka leedulastel enam peamine siht Žalgirise põhitiimi pääsemine.

scroll to top