fbpx
Close

Isale ülevalt alla vaataval viskekahuril Markus Ilveril on USA ülikoolid ukse taga järjekorras

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee võttis ühendust USA-s Massanutteni sõjaväeakadeemias keskkoolikorvpalli mängiva Markus Ilveriga. Intervjuust saame teada, kus jaanuari lõpus 18-aastaseks saanud noortekoondislane praegusel kriisiajal viibib ja kuidas end vormis hoiab. Samuti võtab 203 cm pikkune ääremängija kokku oma viimase hooaja ja heidab pilgu tulevikku.

Ühtlasi selgub, et sihvakas tulevikumees on kasvult mööda läinud oma isast, Audentese spordigümnaasiumi direktorist Priit Ilverist, kes lisaks rahvuskoondise esindamisele oli omal ajal ka üks esimesi USA-sse ülikoolikorvpalli mängima suundunud eestlasi.

Siinkohal avaldame ka Markus Ilveri lõppenud hooaja statistika, mida netiavarustest ei leia. Massanutteni eest palliva Ilveri esimene aasta ookeani taga kujunes statistiliselt väga edukaks – keskmiselt 34,5 minutiga sai noormees kirja 16,8 punkti, 6,2 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu mängus. Kõrge õhulennuga Ilver näitas ka igati soliidset visketäpsust, tabades sooritatud kahepunktivisetest 54,9%, kaugvisetest 36,3% ja vabavisetest 77,8%.

Kas jäid praeguses kriisiolukorras USA-sse või tulid koju Eestisse?

Kuna mul oli märtsi alguses koolivaheaeg ja pere tuli USA-sse külla, siis sain nendega koju tagasi tulla.

Milline Su praegune päevakava välja näeb? Kas trenni saad teha?

Enne lõunat tõusen üles, söön, vaatan telekat. Treeningtingimused on ju hetkel minimaalsed, nii et kas käin jooksmas või mängin väikese vennaga tagaaias kossu. Õhtupoole teen neti teel koolitöid ja nii see elu on hetkel, võib igavavõitu olla, aga hetkel peab sellega arvestama.

Palun võta lühidalt kokku, kuidas hooaeg läks – nii meeskonnal kui ka isiklikult.

Minu hooaeg õnneks poolikuks ei jäänud, viimane mäng toimus 27. veebruaril. Hooaeg läks meeskonnal üsna normaalselt, napilt jäime finaalturniirilt välja. Jaanuaris ja veebruaris kaotasime päris mitu mängu ning need said otsustavaks. Isiklikult jäin oma hooajaga väga rahule, nägin arengut nii mentaalselt kui ka füüsiliselt. Sain ka väga palju mängupraktikat. Kahju on sellest, et kevadine AAU (keskkooli mängijate nn suveliiga) viiruse tõttu ära jäi. Seal oleks saanud häid treeninguid ja mänge, kus ka ülikoolid skautimas käivad.

Jaanuaris mainisid, et varsti hakkavad ülikoolid pakkumisi tegema, kas on juba tekkinud konkreetsemaid huvilisi?

Need ülikoolid, kes olid enne minust huvitatud, on veel alles ja huvilisi on veelgi juurde tulnud, ühtegi pakkumist veel saanud pole. Mõne ülikooliga oleme kuus korra-kaks ikka sõnumeid vahetanud.

Kas koroonakriis on kuidagi Sinu tulevikuplaane ohtu seadnud?

Hetkeseisuga on AAU edasi lükatud. See on suureks abiks, et ülikooli skautidele silma jääda, seega loodan, et kriisiolukord väga pikaks ei veni ja liiga ikkagi saab toimuma. Kevadine periood jäi ära, aga ehk saavad juunist alustada. See oleks minu tuleviku suhtes suureks abiks. Õnneks on mul üks keskkooli aasta veel ees.

Massanutten on Sinu pikkuseks märkinud 6’8 ehk 203 cm – kas oled juba isast pikem?

Andmed on õiged tõesti, isast olen umbes millimeetri võrra pikem. Vaatan juba ülevalt alla talle.

scroll to top