Itaalia esiliigas pallivate eestlaste klubid kogusid kaks võitu ja kaks kaotust

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalli esiliigas pidasid Eesti mängijate koduklubid möödunud nädalal neli kohtumist, kus nende saldoks jäi kaks võitu ja kaks kaotust.

Hugo Erkmaa käis läinud nädalal Trapani korvpalliklubi eest väljakul kahel korral, saades kirja võidu ja kaotuse. Kolmapäeval kaotas Trapani kodus minevikus Rain Veidemani koduklubiks olnud Udine meeskonnale 71:78. Vahetusmeeste pingilt alustanud, kuid lõpuks 27 minutit mänginud Erkmaa kogus kehva visketabavuse juures neli punkti (kahesed 1/5, kolmesed 0/6, vabavisked 2/2), võttis kaks lauapalli, andis kolm korvisöötu ning tegi sama palju vaheltlõikeid. Negatiivse poole pealt läksid statistikasse kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Kaotusevalu unustati aga laupäeval, kui võõrsil alistati 73:61 Milano Urania. Taaskord vahetusest sekkunud Erkmaa arvele jäi seekord 12 minutiga kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), kolm lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Trapanil on nüüd Itaalia esiliiga rohelises alagrupis kirjas kaks võitu ja kaks kaotust.

Laupäeval sai võidurõõmu tunda ka Joonas Riismaa, kelle koduklubi Pistoia Basket alistas külla sõitnud Latina Basketi 81:70. Pingilt sekkunud Riismaa arvele kogunes 23 mänguminutiga kuus punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/5), kaks lauapalli, kaks korvisöötu, üks vaheltlõige ja üks pallikaotus, enne kui ta viimase veerandi alguses viie veaga pingile langes.

Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974 pidi vastu võtma kaotuse, kui pühapäeval jäädi võõral väljakul 62:70 alla Kaspar Kitsingu endisele tööandjale Forlile. Mitt oli küll mänguks üles antud, kuid platsile ei pääsenud.

Pistoia teenis punases alagrupis kahe kaotuse kõrvale esimese võidu, Chieti on kaotanud mõlemad senised mängud. Järgmises voorus kohtuvad Miti ja Riismaa koduklubid just omavahel.