Jaakson ja Konontšuk aitasid koduklubil Tšehhi esiliigas võiduarve avada

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Reedel käisid Tšehhi esiliigas väljakul eestlased Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk. Eestlaste koduklubi GBA Europe alistas koduväljakul Piseki Sršni Sokol meeskonna 94:80 (21:20, 19:20, 28:18, 26:22). Liigat nelja järjestikuse kaotusega alusatanud GBA-le oli see esimeseks võiduks sel hooajal.

Võrdse avapoolaja järel pani kaugelt hästi tabanud GBA teisel poolajal oma paremuse maksma, teenides 14-punktilise võidu. Kolmepunktiviskeid tabati koguni 54% (13/24) täpsusega, seejuures kaheseid tabati selgelt kehvema protsendiga (41% 18/43).

Algviisikus alustanud 18-aastane Jaakson kerkis 25 mänguminutiga meeskonna parimaks punktitoojaks 14 silmaga (kahesed 1/6, kolmesed 4/4). Eesti tagamängija noppis ka 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Pingilt mängu sekkunud Konontšuki arvele jäi 15 minutiga 7 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Järgmise kohtumise peab GBA 28. oktoobril, kui sõidetakse külla Nymburki duubelmeeskonnale.