Janne Pulk, Mailis Pokk ja Keltern pääsesid Saksamaal finaali, kus neid ootab üllatuslik vastane

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas on selgunud need kaks naiskonda, kes hakkavad heitlema liigatiitli võitmise nimel. Eestlaste suureks rõõmuks osalevad selles heitluses ka kaks Eesti koondislast – Kelterni Rutronik Starsi ridades jooksevad finaalis väljakule Janne Pulk ja Mailis Pokk.

Keltern võitis 11. aprillil peetud poolfinaali avakohtumises kodusaalis Marburgi veenvalt 82:65. Seeria teises kohtumises Marburgi kodusaalis viitas avaveerandi 30:22 võit Kelternile, et ka sel korral on jõuvahekorrad selged. Ometi edaspidi nii lustlikult korve ei visatud ja mäng läks võrdsemaks. Enne otsustavat 10-minutilist perioodi näitas tabloo 55:52 eduseisu Kelternile. Suurüllatust siiski ei sündinud ning põhiturniiril vaid ühe kaotuse saanud Keltern teenis finaalipääsme 71:63 võiduga.

Finaali pääsemises mängisid rünnakul suurimat rolli Emmanuella Mayombo ja Krystal Vaughn, kes viskasid võrdselt 18 silma. Jasmine Thomas aitas kaaslasi 13 punktiga ning Alexandria Kiss-Rusk panustas võitu 10 punkti ja 10 lauapalli. Mailis Pokk teenis mänguaega 11 minutit. Selle jooksul viskas eestlanna 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2). Janne Pulk mänguaega paraku ei teeninud.

Marburgi poolelt kerkis üleplatsinaiseks 20 punkti visanud Theresa Simon. Teisest poolfinaalseeriast väljus võitjana üllatuslikult Osnabrücki Panthers, kes mängis kahes kohtumises üle (60:59, 66:62) Herneri. Üllatuslik oli tulemus seetõttu, et Herner lõpetas põhiturniiri teisel tabelireal, samal ajal kui Osnabrück jõudis play-offi kuuendana.