Erkmaa ja Trapani kaotasid põhihooaja viimases mängus Veidemani endisele koduklubile

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani teenis Itaalia esiliiga põhihooaja viimases mängus kaotuse, kui võõrsil jäädi 55:67 alla Rain Veidemani endisele tööandjale Udinele.

Trapani ei pääsenud mängu jooksul kordagi juhtima. Avapoolaja 28:34 kaotanud külalised jõudsid kolmandal veerandil küll korraks viigini (40:40), kuid enne otsustavat kümmet minutit oli vahe taas kuus punkti (42:48).

Pingilt mängu sekkunud Erkmaa sai platsil viibida kuus minutit, mille jooksul viskas kolm punkti (kolmesed 1/2) ja võttis ühe lauapalli.

Kaotajate resultatiivseim oli Marco Mollura, kelle arvele jäi 14 punkti. Aastatel 2017-2018 Rain Veidemani koduklubiks olnud Udine parim oli 22 punktiga Dominique Johnson.

Trapani kogus oma alagrupis 13 võitu ja sama palju kaotusi, mis andis 14 meeskonna seas seitsmenda koha.

Järgmisena ootab Trapanit ees hooaja teine faas, kus omavahel kohtuvad alagruppides 7.-9. koha saavutanud meeskonnad. Kuueliikmelise vahegrupi neli paremat pääsevad play-off’i. Vahegrupis läheb Trapani teiste seas vastamisi ka Veidemani praeguse koduklubi Mantovaga.