fbpx
Close

Janne Pulk: mul pole õrna aimugi, kuidas sel aastal nii varakult asjad selgeks said

Avatar
-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Eesti naistekoondislased on juba varakult enne järgmist hooaega järjepanu endale leidnud korralikud klubid. Ühena andis sel nädalal koondise 20-aastane ja 174 cm pikkune mängujuht Janne Pulk teada, et liitub Saksamaa tippklubi Kelterniga, kuhu naaseb ka Eesti koondise kapten Mailis Pokk.

“Oli muid pakkumisi ka, aga see tundus kõige parem valik. Kõik teisedki pakkumised olid Saksamaalt,” sõnas 174cm pikkune Pulk, kes nõustus, et ta on ennast selle riigi meistrisarjas ühe hooajaga korralikult pildile mänginud. Tänavu pallis Pulk Hannoveri tiimis, kus kogus 21 kohtumisega keskmiselt 25,4 minutit, 8,8 punkti, 2,2 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

Põhiliseks argumendiks, miks Pulk Kelterniga käed lõi, oli võimalus pallida esmakordselt eurosarjas. Tugevuselt teises Euroopa klubisarjas Eurocup kaasa lööv Keltern tänavu sel tasemel alagrupist edasi murda ei suutnud. “Eurosarjas saan teiste riikide võistkondi tunda. Need on teistsugused mängud, kui ainult Saksamaa kõrgliigas pallides,” selgitas Pulk Korvpall24.ee portaalile.

Kelternis on varem mänginud Eesti rahvusnaiskonna kapten Mailis Pokk, kes naaseb tiimi ka uueks hooajaks. Pulk kasutas loomulikult seda teadmist ära: “Me midagi Mailisega kokku ei leppinud, aga ma küsisin küll temalt nõu.”

Tänavu on Eesti naistekoondislastel läinud klubiotsingutel juba varakult päris hästi, kui lisaks Pokile ja Pulgale on mängupaik selge juba ka Kadri-Ann Lassil, kes liitub Ungari kõrgliiganaiskonnaga Györi Uni. “Ju tahetakse kiirelt võistkonnad kokku saada. Ma ei tea, mul tegelikult pole õrna aimugi, kuidas sel aastal juba nii varakult (asjad selgeks said).”

Viirusepaus jättis neiu sõnul ka talle oma jälje: “Füüsilisele vormile väga ei jätnud, sest midagi sai ikka tehtud. Korvpalli poolele küll. Sa võid küll väljas viskamas käia, aga see pole sama, mis saalis teha.”

scroll to top
Inline
Inline