Jarko Kool vedas HITO teises liigas kuuenda järjestikuse võiduni

-Kregor Hermet | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas kohtusid reedel B-alagrupi liider KK HITO/BC Karjamaa (6-1) ning Eesti Maaülikool/Ülenurme (3-3). Tugeva teise poolaja teinud HITO teenis hooaja seitsmenda võidu numbritega 101:73 (18:23, 17:20, 32:16, 34:14).

Jõhvis toimunud mängus ei saanud kodumeeskond esimesel poolajal mängu käima ning Sten Küüsmaa kolmene viis külalised teise veerandaja alguses 31:18 juhtima. Poolaeg kuulus samuti Maaülikoolile 43:35. Kolmandas setis pööras HITO mängu enda kasuks ning Margo Tali kolmene veerandaja lõpusekundil viis kodumeeskonna 67:59 ette. Otsustavat neljandikku alustasid väljakuperemehed 13:2 spurdiga, milllele tartlased enam vastata ei suutnud. Teise poolaja võitis HITO võimsalt 66:30 ning kindlustas võiduga alagrupi liidrikohta. Kodumeeskond kogus kolmesekundialast 76 punkti (vs Maaülikooli 36) ning tegi vaid 7 pallikaotust tartlaste 18 vastu.

Jarko Kool viskas 27 minutiga 27 punkti (visked väljakult 12/17) ning lisas 4 korvisöötu. Veiko Simmi arvele jäi 21 silma (visked väljakult 9/13), 9 lauapalli, 6 söötu ja 5 vaheltlõiget. Kaarel Laanemets ja Daniel Sapovalov lisasid vastavalt 15 ja 14 punkti. Kogenud Margo Tali tõi 10 punkti, kuid jagas ka 8 söötu ning tegi 6 vaheltlõiget.

Maaülikooli resultatiivseim oli Harles Ojasaar 17 punktiga. Sten Küüsmaa lisas 12 silma ja 6 lauapalli. Ants Vaks tõi 11 punkti ning Raiko Prosa 10 punkti ja 6 lauapalli.

Laupäeval on teises liigas kavas üks mäng, kus KK Viimsi/Kesklinna KK (2-2) võtab kodus vastu täiseduga Kadrina Karud (6-0).