Tarvas viskas esiliigas Raplale 140 punkti, Tartu Ülikool teenis hooaja avavõidu

-Ander Talu | Foto: Ain Liiva

Reedel toimus Saku I liigas kaks kohtumist.

Hooaja esimese võidu noppis Tartu Ülikool/Kuremaa SK (0-8), alistades võõrsil BC Kalev/Cramo I (2-5) 84:71 (20:10, 24:22, 25:20, 15:19).

Külalised juhtisid esimese kaheksa minuti järel 17:3 ning teise veerandaja kolmandal minutil juba 29:12. Poolajaks vahe küll pisut sulas, kuid pärast pikemat mõttepausi jätkasid tartlased sama innukalt. Mängu suurim eduseis (67:44) säras tablool kaks minutit enne kolmanda seti lõppu ning Tartu Ülikooli võit oli vaid vormistamise küsimus. Hästi kaugviskeid tabanud (11/21 ehk 52%) külalised kaotasid küll lauavõitluse (29:37), kuid jagasid rohkem sööte (19:12) ning viskasid kindlamalt ka vabaviskeid (73% vs 54%).

Tartu Ülikooli eest viskas Sten Lillemägi 20 punkti ja hankis 5 lauapalli. Jaanus Annok lisas 19 silma, 6 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Rene Sepa arvele jäi 11 punkti, Egert Paap panustas 10 punkti ja 8 lauapalli. Võitjate rünnakuid dirigeerinud Märt Tralla kontosse kirjutati 9 tulemuslikku söötu (7 punkti, 3 vaheltlõiget).

BC Kalev/Cramo duubli parimaks osutus teist mängu järjest Rauno Meerits 25 punkti, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõikega. Eksimatult kaugelt tabanud (3/3) Mario Poluski arvele jäi 17 silma. Vitali Komar lisas 12 punkti ja 8 lauapalli. Madis Soodla (5 punkti) korjas üleplatsimehena 11 lauapalli.

Rakvere Spordihallis purustas täiseduga RSK Tarvas (8-0) Rapla KK/Kohila (1-7) koguni 91 punktiga – 140:49 (31:16, 36:6, 43:21, 30:6).

Uskumatu skooriga lõppenud mängus jagus võrdset heitlust vaid esimeseks kolmeks minutiks, seejärel spurtis kodumeeskond 18:2 ning tagasi ei vaadanud. Teise seti lõpetasid väljakuperemehed skooriga 22:0 ning juhtisid poolajaks juba 67:22. Mängu lõpuks said Tarva poolel käe valgeks kõik 11 väljakul käinud mängijat, kusjuures vahetusmängijad tõid rohkem punkte, kui terve Rapla meeskond (65:49). Suured kontrastid paistsid silma ka pallikaotuste osas (36:13), kust Tarvas teenis 53 punkti Rapla kolme vastu.

Teist kuud järjest esiliiga parimaks mängijaks tunnistatud Kristo Saage tõi 23 minutiga kaksikduubli väärilised 24 punkti, 13 lauapalli ning 7 söötu. Ander Talu lisas 22 silma, 7 lauapalli ja 4 söötu. Mihkel Kurg tõi 18 minutiga 21 punkti (kolmesed 5/11). Võrdselt 15 punkti kogusid Renato Lindmets (10 lauapalli) ja Martin Laandu (6 lauapalli, 5 vaheltlõiget). Arvan-Johannes Lippasaar panuseks jäi 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Rapla suurim korvikütt oli Jan-Märten Ratas 15 punkti ja 6 lauapalliga. Kustas Põldoja arvele jäi 12 silma ja 6 lauapalli ning Deran-Eric Aalde lisas 8 punkti.

Laupäeval lähevad Karulaugu Spordikeskuses vastamisi KK Viimsi/Noto (4-4) ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord (3-5).