Resultatiivne olnud Järveläinen aitas Plymouthi liigas kindla võiduni

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Suurbritannia kõrgliiga kohtumises läksid reedel vastamisi Sheffield Sharks ja Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders. Võõrsil mänginud Plymouth võttis kindla 83:66 (22:18, 19:12, 30:12, 12:24) võidu.

Võõrsil mänginud Plymouth asus kohtumise käiku dikteerima kohe avaveerandist, poolajapausiks juhiti 11-punktiga. Kolmandale veerandile selgelt agressiivsemalt peale tulnud Raiders alustas veerandaega 10-0 vahespurdiga, samal ajal hoides vastased esimesed 4 minutit kuival, otsustavale veerandile mindi vastu Plymouthi 29-punktilises eduseisus ning võit oli ainult vormistamise küsimus.

Algviisikus mängu alustanud Joonas Järveläinen teenis mänguaega 28 minutit. Selle ajaga viskas 28-aastane eestlane 17 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 3/10), noppis 6 lauapalli, jagas 3 korvisöötu, blokeeris ühe vastaste viske, tegi ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga. Plymouthi parimana viskas Rashad Hassan 18 punkti, 22 silmaga kerkis üleplatsimeheks kodumeeskonna Dirk Williams.

Üheksa kaotuse kõrvale üheksanda võidu teeninud Plymouth hoiab liigatabelis hetkel 7. kohta, liidrina järkab London Lions (14-2). Järgmise kohtumise peab Plymouth 1. veebruaril, kui koduväljakul võõrustatakse Glasgow Rocksi.