fbpx
Close

Järveläinen: üksikud head esitused ei loe midagi, stabiilsus on tähtis

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Eestlasest ääremängija Joonas Järveläinen mängib tänavusel hooajal Suurbritannia kõrgliigas Plymouth Raidersi meeskonnas. Oma seniste esitustega eestlane rahule jäänud ei ole. Senise 16 kohtumisega on 27-aastane eestlane saanud kirja 16 mängu ning neis keskmiselt 22,1 minutit, 12,6 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

“Isiklikus plaanis ei ole ma oma individuaalse mänguga rahul. Palju on olnud ebakindlust tabamata visete ja pallikaotuste kujul. Viskeprotsendid on madalamad, kui peaksid olema ning sekka on tulnud rumalat sundimata praaki valesöötudena. Siia hulka kuulub näiteks minu elu kõige halvem viskepäev – 2/15 väljakult (0/9 kolmepunktivisked!),” kommenteeris Järveläinen Korvpall24.ee portaalile. Eestlase senised viskeprotsendid on kahestel 47% ning kolmestel 28%.

“Sekka on tulnud ka häid sooritusi, näiteks karjääri kõrgemat tähistavad 15 lauapalli ja 6 söötu ning kaksikduublitega lõpetatud mänge. Üksikud head esitused ei huvita aga kedagi, sest stabiilsus loeb – tegeliku taseme näitavad ära kõige halvemad päevad,” kinnitas korvpallur.

“Ma tean, et mu keskmised näitajad peaksid olema kõrgemad ja see tekitab rahulolematust. Vaimselt pole ma ühtegi esitust põdema jäänud, olen oma asja edasi teinud ja proovinud sellevõrra enam aega saalis veeta, et puudujääke lisaharjutustega lappida. Kui piisavalt palju peale visata, siis lõpuks hakkab sisse minema, eriti, kui ennegi on läinud. Seni, kuni antakse võimalus, tuleb tegutseda ja edasi minna, mitte leinama jääda,” oli Järveläinen positiivselt meelestatud.

scroll to top