fbpx
Close

Järveläineni kolm meeskonnakaaslast jäid keelatud ainetega vahele

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders teatas kolmapäeval ametlikus pressiteates, et keelatud ainete tarvitamisega jäid vahele kolm klubi mängijat Neil Watson, Jawad Adekoya ja Kinu Rochford, kes kõik ka tiimist lahkuvad.

Plymouth Raidersis on klubi enda sõnul nii sooritust tõstvate kui ka rekreatiivsete keelatud ainete osas väga karm poliitika ning mängijatele on tehtud selleteemalisi briifinguid ning tehakse ka aeg-ajalt teste.

“Spordis pole keelatud ainetele kohta, olgu need siis sooritusvõimet parandavad ained või rekreatiivsed mõnuained. Oleme väga kindlalt seda meelt, et Plymouth Raidersi meeskonnas ei leidu keelatud aineid kasutanud mängijatele kohta, ükskõik, kes need mängijad ka poleks,” kommenteeris klubi juht Richard Mollard.

“Nad teadsid reegleid ning otsustasid neid ignoreerida. Professionaalse sportlasena pead sa kandma vastutust rohkema eest kui üksnes mängupäevade sooritused. See tähendab teatud professionaalse standardi hoidmist oma igapäevases elus ning spordiringkonnas eeskujuks olemist,” lisas ta.

Peatreener Gavin Love sõnas: “Muidugi olen ma väga pettunud mängijate tegevuse üle, kuid toetan klubi sellises olulises otsuses täielikult.”

“Kuna kolm võtmemängijat lahkub, siis tekib noortel meestel võimalus esile tõusta ja näidata, mida nad teha oskavad. Olen kindel, et see saab nende jaoks olema suurepärane kogemus ja on klubile pikemas perspektiivis kasulik,” lisas peatreener.

Kõik kolm keelatud ainetega vahele jäänud mängumeest avaldasid ka ametliku vabanduse, kus soovisid andeks paluda klubi, meeskonnakaaslaste ja fännide käest.

Eesti mees Plymouthis, Joonas Järveläinen, olukorda väga kommenteerida ei soovinud: “Täna läksime trenni ja siis anti teada meile. Need on kõik viimase 24 tunni arengud.” Watson, Adekoya ja Rochford olid kõik põhikoosseisu mehed ning nendest ilmajäämine on klubile oluliseks löögiks

“Mis minu rollist saab? See on puhtalt treeneri otsus,” sõnas Järveläinen ja vihjas, et oma hiljutise mänguajaga ta rahule pole jäänud. “Samas, olen nüüd ainuke leegionär, kes on hooaega alustanud meestest endiselt siin! Treeneri lemmik ma pole, aga kellelegi ju siis meeldin.”

Plymouth Raiders on võitnud seni 5 mängu ja kaotanud 15 kohtumist ning viimaste arengute valguses on play-off koht tõenäoliselt nende haardeulatusest väljas.

scroll to top