Jõesaar ja Vene said ajaloolises Hispaania kõrgliigamängus mõlemad käe valgeks

-Siim-Sander Vene | Foto: Karl Rinaldo

Hispaania korvpalli kõrgliigas toimus pühapäeval kahe eestlase Janari Jõesaare ja Siim-Sander Vene koduklubide vastasseis. Vene ja Herbalife Gran Canaria olid napilt 90:86 üle Jõesaare tiimist Tenerife Iberostarist.

Tenerife kaotas avaveerandi 21:27, aga poolajaks oli Gran Canaria eduseis minimaalne 51:50. Kolmas veerandaeg kuulus samuti külalistele 22:19 ning viimane neljandik jäi 17:17 viiki, mis andis Gran Canariale 90:86 võidu.

Siim-Sander Vene sai mänguaega ligi 12 minutit ja viskas 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/2). Lisaks võttis ta ühe ründelaua ja tegi ühe isikliku vea. Janari Jõesaar usaldati oma debüütmängus platsile 14 minutiks, mille jooksul tõi 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2). Veel võttis ta ühe lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ja 3 isiklikku viga.

Gran Canaria parimana viskas Clevin Hannah 17 punkti. Tenerife resultatiivseimad olid võrdselt 17 punkti toonud Nico Brussino ja Ferran Bassas.

Neli viimast mängu koduses liigas vastase paremust pidanud tunnistama Gran Canaria teenis hooaja seitsmenda võidu 15 kaotuse kõrvale ja asub nüüd 14. kohal. Tenerife (12-10) jätkab kaheksandana.