Veideman aitas Mantova võiduni, Treieri ja Jurkatamme koduklubid said kaotused

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval käisid väljakul kõik kolm Itaalia esiliigas mängivat eestlast – Rain Veideman sai kirja võidu, Kaspar Treier ja Mikk Jurkatamm teenisid kaotused.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea alistas võõrsil Piacenza Bakery tulemusega 72:58 (21:16, 22:18, 16:8, 13:16).

Veideman viskas esimese 8 minuti ja 46 sekundi jooksul 4 punkti, misjärel vahetati ta Mantova 19:12 eduseisul puhkama. Eestlane naasis väljakule teise veerandi alguses ning tabas seejärel ühe vabaviske. 5-minutilise mängu järel vahetati Veideman taas pingile ja rohkem ta sel perioodil väljakul ei käinud. 4 minutit enne teise veerandi lõppu oli Mantova veel ühe punktiga taga, kuid tegi seejärel 14:4 spurdi ja võitis avapoolaja 43:34.

Kolmandal veerandil viskas Mantova 16 punkti Piacenza 8 vastu ning suundus viimasele neljandikule juba 59:42 eduseisus. Veideman alustas veerandit algviisikus ja tõi 2 punkti. Pärast ligi 6-minutilist mängu pääses eestlane taas puhkama ja naasis väljakule perioodi lõpus. Viimasel veerandil Piacenza 11 punktist lähemale enam ei jõudnud. Veideman viskas lõpuveerandil 3 punkti.

Eestlasest tagamängija arvele kogunes mängu lõpuks 30 minutiga 10 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/3, vabavisked 4/5), üks lauapall, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 6 viga.

Mikk Jurkatamme tööandja Ravenna OraSi pidi koduväljakul alla vanduma tabeliliidrile Bologna Lavoropiu Fortitudole 70:74 (15:19, 24:19, 14:16, 17:20).

Jurkatamm tabas esimese minuti ja 11 sekundi jooksul 2 kolmepunktiviset ning pääses 4.31 enne avaveerandi lõppu puhkama. Eestlane naasis platsile 3.12 enne teise perioodi lõppu ning poolajaks oli Ravenna ees 39:38. Jurkatamm alustas kolmandat veerandit algkoosseisus ning mängis 5 minutit ja 31 sekundit, misjärel vahetati ta pingile ja rohkem eestlane väljakul ei käinud. Ravenna läks otsustavale veerandile vastu minimaalses kaotusseisus (53:54) ning sama suure vahega mindi ka lõpuminutile (70:71), kuid Bologna kindlustas vabavisetega võidu.

Jurkatamm kogus 14 mänguminuti jooksul 6 punkti (kolmesed 2/6), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Kaspar Treieri kodumeeskond Montegranaro XL Extralight kaotas võõrsil lähirivaal Treviso De’ Longhile 67:73 (8:9, 15:16, 23:22, 21:26).

Treier pääses esmakordselt väljakule 3 minutit enne avaveerandi lõppu ja tabas teise perioodi alguses 2 vabaviset, viies Montegranaro 10:9 juhtima. Kui teist veerandit oli mängitud 3.39, vahetati ta 12:12 viigiseisul puhkama. Treier naasis platsile 28 sekundit enne avapoolaja lõppu ja pikale pausile mindi Montegranaro 23:35 kaotusseisus.

Treier sekkus uuesti mängu 3.33 enne kolmanda veerandaja lõppu ja otsustavale neljandikule mindi Montegranaro minimaalses kaotusseisus 46:47. Viimase veerandaja lõpus tegi Treviso sisse 4-9-punktilise vahe ning hoidis seda lõpuvileni. Treier viimasel veerandil enam väljakul ei käinud

Eestlasest ääremängija arvele jäi 11 minutiga 2 punkti (kahesed 0/1, vabavisked 2/2), 6 lauapalli, üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Tema takistamisel tehti samuti üks viga.

Montegranaro jätkab 24 vooru järel Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 2. kohal, olles kogunud 19 võitu ja 5 kaotust. Mantova hoiab nüüd 11 võidu ja 13 kaotusega 9. kohta ning Ravenna on 10 võidu ja 14 kaotusega 10. positsioonil.