Joonas Järveläinen ja Plymouth Raiders kaotasid võõrsil Cheshire Phoenixile

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Pühapäeval toimunud Suurbritannia kõrgliiga kohtumises oli eestlase Joonas Järveläineni koduklubi Plymotuh Raiders sunnitud vastu võtma kaotuse. Võõrsil toimunud mängus tunnistati Cheshire Phoenixi 89:84 (15:25, 31:14, 17:24, 26:21) paremust.

Kolme päeva jooksul teist kohtumist pidanud Plymouth alustas mängu paremini, võites esimese veerandi 10-punktiga, teisel veerandajal lubati kodumeeskonnal visata 31 punkti ning poolajapausile mindi 7-punktilises kaotusseisus. Punkt-punkti mängus kulgenud neljandal veerandajal selgitati võitja eelviimase minutiga, kui Cheshire poolelt tabasid kaugvisked Momcilo Latinovic ja Jalen Hayes, kasvatades vahe 8-punktiliseks. Donte Nicholase pallikaotus ning sellele järgnenud ebasportlik viga 47-sekundit enne mängu lõppu kustutasid Plymouthi viimasedki võimalused mängu päästa.

Kohtumist varumeestepingilt alustanud 28-aastane Järveläinen teenis mänguaega 15 minutit, selle ajaga kanti eestlase arvele 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3). Plymouthi parimana tõi Rashad Hassan 23 punkti ja 14 lauapalli, Cheshire parimana viskas Jalen Hayes 19 punkti.

Kaheksa võidu kõrvale kaheksanda kaotuse saanud Plymouth on Suurbritannia kõrgliigas hoidmas 5. kohta. Järgmine mäng peetakse 19. jaanuaril, kui sõidetakse lülla Leicester Ridersile.