Lass kerkis võidumängus naiskonna resultatiivseimaks

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA said Kadri-Ann Lass ja Duquesne Dukes pühapäeval oma konverentsis ühe kaotuse kõrvale teise võidu, kui võõrsil alistati George Mason Patriots 60:57 (11:12, 6:14, 26:19, 17:12).

Avapoolaja 17:26 kaotanud Duquesne alustas kolmandat veerandit 13:2 spurdiga ja pääses ette 30:28. Veerandi lõpuni vahetus eduseisus olev naiskond veel 3 korda ning otsustavale neljandikule mindi vastu võõrustajate 45:43 juhtimisel. Tasavägine heitlus kestis kohtumise lõpuni ja võidukorviks osutus Lassi antud söödust tabanud kahepunktivise, mis viis Duquesne’i ette 58:57.

Algkoosseisus alustanud Lass viibis väljakul 36 minutit, mille jooksul viskas naiskonna parimana 17 punkti (kahesed 4/15, kolmesed 3/6) ja võttis 6 lauapalli. Lisaks andis eestlanna ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe isikliku vea.

Eestlannast rohkem punkte viskas vaid konverentsi skooriliider Nicole Cardano-Hillary, kes sai kirja 21 silma.

Kahe võidu ja ühe kaotusega jätkav Duquesne tõusis Atlantic 10 konverentsis 5. kohale, koos konverentsiväliste mängudega on naiskonnal kirjas kaheksa võitu ja kaheksa kaotust. Duquesne peab oma järgmise kohtumise Eesti aja järgi neljapäeva öösel, kui kodusaalis on vastaseks Saint Joseph’s.