fbpx
Close

Kregor Hermet: Tartu on tänu nahaalsetele tagamängijatele vastaste jaoks vastik sats

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas uut kalendriaastat koduses Eesti-Läti korvpalliliigas võidukalt, kui võõrsil mängiti 94:86 üle TalTechi meeskond. Sellega tõusti taas võiduprotsendilt 50% peale (7-7) ning hetkel ollakse tabelis viimasel play-off kohal ehk 8. positsioonil.

Aastavahetuse paiku tõi Tartu tiimi ka kolmanda leeduka, kui meeskonnaga liitus kogenud keskmängija Tautvydas Šlezas. Kohe oma debüütmängus jättis 28-aastane ja 206 cm pikkune tsenter hea mulje, kui kogus 14 punkti, 11 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee portaal tegi pärast ülikooliderbit juttu 31 minutiga kaksikduubli 20 punkti ja 10 lauapalli kogunud Kregor Hermetiga, kes rääkis nii tiimi uuest tugevdusest kui ka Tartu meeskonna üldisest hetkeseisust.

Kindlasti teeb võit võõrsil ja tabelis endast kõrgemal asuva meeskonna vastu palju rõõmu?

Iga võit on oluline, aga meie jaoks oli just see võit kuidagi eriti tähtis. Meil oli eelmise aasta lõpus vigastustega väga suur mure ja seetõttu läks mängujoonis käest ning meid suruti platsil veidi ära. Nüüd saime Tautvydas Šlezase näol uue täienduse ja selle pooleteise nädalaga, mis ta on siin olnud, oleme temaga päris hea klapi leidnud. Šlezasel on väga hea mängulugemine ja ta leiab hästi kaaslasi üles. Meie jaoks on tegemist üliolulise mängijaga. Täna tulime konkreetselt seda mängu võitma, et endale tõestada, et oleme taas valmis võitlema. Kindlasti oli see emotsionaalselt väga hea tulemus.

Mis oli võidu võti, millega te TalTechi mängu lahti muukisite?

Suutsime enda mängujoonisele kindlaks jääda ja mängida rünnakud lõpuni ning tänu sellele saime eriti korvi alt palju üsna lihtsaid punkte. Kaitsega ei saa päris rahule jääda. Meil käis mäng üles-alla ja need miinuspooled tuleb üritada välja juurida. Aga oli hetki, kus me olime ka kaitses väga head ja saime selle pealt oma mängu jooksma. Üldiselt suutsime oma esituse hoida koos.

Mis on Tartu meeskonna saladus, et pidevalt suudetakse erinevaid noormängijaid rotatsioonis hoida ning võimaluse saanud noored mehed kannavad oma rolli kenasti välja?

Meil ongi üldiselt väga noor võistkond – mina olen vanuselt neljas (Hermet on 21-aastane – toim.). Aga meie noored teavad, et neid pannakse mängu. Igapäevaselt trennis harjutame üksteise vastu ja usaldus noorte suhtes on kõigil olemas. Nende ülesanne ei ole mängu tulla ja hakata kohe 10-20 punkti viskama, aga noored peavad kindlasti agressiivselt mängima ja kaitses abiks olema. Agressiivsusega õnneks kellelgi probleeme pole ning sellest kõik alguses saabki.

Mida te peate tegema, et kindlustada põhihooaja lõpuks pääs play-offi ehk kaheksa parema hulka?

Peame samamoodi trenni edasi tegema ja lootma, et mehed saavad järjest terveks. Printsiibid, mida me mängujoonises kasutame, on head. Kui suudame need mängudes ellu viia, siis elu on näidanud, et asjad toimivad. Tähtis on hoida väljakul distsipliini – meil on olnud kohati hetki, kus kaotame hetkeks pea. Peame suutma kokkulepitust kinni hoida ja kaitses agressiivsed olla. Seda viimast me seni oleme suutnud ning oleme tõenäoliselt vastaste jaoks üsna vastik sats, kuna meie tagamängijad on nahaalsed ning käivad kaitses kõvasti peale.

Isiklikus plaanis oled pärast Hispaaniast naasmist saanud Tartus väga suure rolli ja palju mänguminuteid. Kuidas ennast tunned?

Ma tunnen ennast hästi. Mulle meeldib, et ma saan mängida ning ma tunnetan, et mul on lubatud veidi ka eksida. Olen teinud sammu edasi. Tänavune hooaeg on minu jaoks teistsugune kogemus ja arendab mind mängijana – mul on suurem roll ja vastutus. Ma pean nüüd suutma seda vastutust ka kanda ning see on arendav.

scroll to top