fbpx
Close

Erkmaa klubi mäng jäi Itaalias ootamatul põhjusel pidamata, Mitt kordas oma hooaja punktirekordit

-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Pühapäeval pidanuks Itaalia madalamates liigades platsile jooksma kolm Eesti noorkorvpallurit, kuid kahjuks Hugo Erkmaa kodumeeskonna mäng jäi küllaltki harvanähtaval põhjusel pidamata. Seevastu Arnold Mitt võib oma esitusega rahul olla, kuna suutis korrata oma tänavuse hooaja punktirekordit ning ka Kirill Koršunov tegi isiklikus plaanis korraliku esituse.

Hugo Erkmaa ja Napoli Basket said Serie B D-grupis ootamatu tehnilise kaotuse, kui nende kodumäng Roma Luissi vastu jäi pidamata seetõttu, et koduklubi ei suutnud tagada mängusaali juurde kiirabibrigaadi. Napolile tähendab see vähemalt esialgu tabelisse kaotust.

Napoli meeskond vabandas oma ametlikus pressiteates kohale tulnud umbes 500 inimese ees, et mäng ära jäi ning selgitas olukorda: “Me oleme alati seisnud selle eest, et kiirabi meie mängudel olemas oleks. Nii ka seekord, kuid kahjuks sai meile tulema pidanud brigaad “punase” häirekutse. Nende asemel saadetud auto kahjuks samuti õigel ajal mängupaigale ei jõudnud.”

Küll sai väljakule aga eestlasest keskmängija Arnold Mitt ning seda viimaseid kuid arvestades küllaltki pikaks ajaks. Tema koduklubi Rossella Virtus alistas võõrsil hea avapoolaja toel 77:72 (20:11, 16:11, 24:25, 17:25) Campli Globo meeskonna.

Mitt viibis väljakul 6 minutit ning kordas oma tänavuse hooaja punktirekordit, kui viskas 6 silma (kahesed 3/3). Seejuures on huvitav märkida, et eelmine 6 punkti mäng tuli eestlasel hooaja avamatšis 7. oktoobril samuti Campli Globo vastu. Viimati sai Mitt nii palju mänguaega hooaja kahes avamängus, kus ta oli platsil vastavalt 14 ja 11 minutit. Võitjate poolel hiilgas ilusa kaksikduubliga Riccardo Coviello, kes kogus 22 silma ja 10 lauapalli.

Tabelis on Rossella Virtus hoidmas 9 võidu ja 6 kaotusega 6. kohta, nende seekordne vastane Campli Globo on seni võiduta ja kindlalt viimasel real.

Itaalia tugevuselt neljandal liigatasemel käis väljakul äsja 19-aastaseks saanud Eesti ääremängija Kirill Koršunov, kelle kodumeeskond Livorno Don Bosco pidi kahjuks kodusaalis vastu võtma 68:74 (16:20, 14:17, 23:14, 15:23) kaotuse lähirivaalilt Livorno Piellelt.

Koršunov mängis sisuliselt kogu kohtumise, kui oli pingil vaid 35 sekundit. Tema arvele jäi 11 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/4), 7 lauapalli, üks korvisööt, 3 isiklikku viga ja 2 pallikaotust.

Livorno Don Bosco on liigatabelis 5 võidu ja 8 kaotusega 9. kohal, nende seekordne vastane Livorno Pielle on nüüd kogunud 9 võitu ja 4 kaotust ning hoiavad 6. kohta.

scroll to top