Jurkatamm aitas koduülikooli võidule, Konontšuk oli kaotusmängus meeskonna parim

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

Erinevates USA üliõpilasliigades käisid läinud öösel väljakul neli eestlast, kellest ainsana sai võidurõõmu tunda NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Taavi Jurkatamm.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sõitis külla Pacific Tigersile, kes alistati 79:75 (48:34). Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 15 minutiks, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/3) ja võttis ühe lauapalli. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

San Franciscol on nüüd kirjas 13 võitu ja kuus kaotust, lääneranniku konverentsis (WCC) on nad kogunud kaks võitu ja kaks kaotust.

Lisaks Jurkatammele käis NCAA kõrgeimas divisjonis platsil ka Artur Konontšuk, kelle kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles jäi võõrsil 70:80 (31:35) alla UTSA Roadrunnersile. Pingilt mängu sekkunud Konontšuk viibis platsil 19 minutit ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 14 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/2, vabavisked 4/5). Tema arvele jäi ka 5 lauapalli, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Southern Miss jätkab hooaega nelja võidu ja 13 kaotusega, oma konverentsis (Conference USA) on kaotatud kõik neli senipeetud mängu.

NAIA teises divisjonis võõrustas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans külla sõitnud Governors State Jaguarsi, kellele jäädi alla 79:100 (40:43). Algviisikus alustanud Pehka sai mänguaega 36 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 19 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 3/7, vabavisked 4/5). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis mängu parimana 6 korvisöötu ning tegi 5 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Sel hooajal on Pehka meeskond võitnud 15-st mängust kolm, sealhulgas oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) 10-st kaks.

Kaotuse pidi vastu võtma ka NJCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders, kes jäi koduväljakul 66:76 (34:39) alla Tallahassee Eaglesile. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Sunelik pääses platsile 7 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Northwest Florida State on sel hooajal kogunud 12 võitu ja seitse kaotust, Panhandle’i konverentsis on kaotatud kõik senised kolm kohtumist.