Jurkatamm ja Konontšuk jäid kahvatuks, Tederi naiskond jätkas võimsat võiduseeriat

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid Eesti aja järgi täna varahommikul väljakul nii Taavi Jurkatamm kui ka Artur Konontšuk. Jurkatamme koduülikool sai kirja võidu, Konontšuki oma pidi leppima kaotusega.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai teise järjestikuse võidu, kui võõrsil alistati San Diego Toreros kindlalt 69:44 (27:22).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm pääses platsile 12 minutiks, ent kätt valgeks ei saanud, eksides ühel kahepunktiviskel ja kahel vabaviskel. Küll aga võttis ta ühe lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Konontšuki koduvõistkond Southern Miss Golden Eagles seevastu kaotas teise mängu järjest, kui koduplatsil jäädi alla Old Dominion Monarchsile tulemusega 58:68 (23:33).

Algviisikus alustanud Konontšuk viibis väljakul 27 minutit, ent isiklikku skoori ei suutnud temagi avada, visates mööda kõik kolm kolmepunktiviset. Tema arvele jäi 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ning 2 isiklikku viga.

San Franciscol on nüüd kirjas 16 võitu ja seitse kaotust, lääneranniku konverentsis (WCC) jagab meeskond viie võidu ja kolme kaotusega kolmandat-neljandat kohta. Southern Miss on sel hooajal kogunud kuus võitu ja 16 kaotust, oma konverentsis (Conference USA) paiknetakse kahe võidu ja seitsme kaotusega alles 12. kohal.

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis teenis Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans läinud öösel juba 24. järjestikuse võidu, kui Howard Lady Hawks alistati võõrsil koguni 83:24 (17:13, 21:4, 20:4, 25:3).

Algviisikusse kuulunud Teder sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul viskas 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2), hankis 5 lauapalli, andis 5 resultatiivset söötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Eestlanna arvele kogunes ka 4 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

NJCAA tugevaimaks naiskonnaks peetav South Plains pole sel hooajal kaotanud veel ühtegi mängu. Oma konverentsis (Western Junior College Athletic Conference) hoitakse kaheksa võiduga kindlalt esikohta.