Jurkatamm vedas kahe liidrita mänginud U18 koondise EM-il teise võiduni

-Eesti U18 koondis | Foto: fiba.basketball

Eesti U18 koondis sai Skopjes toimuval EM-i B-divisjoni turniiril teisest mängust teise võidu, kui laupäeval mängiti 85:60 (31:12, 17:20, 14:16, 23:12) üle Aserbaidžaan.

Kui mängu esimene veerand eeldas eestlaste veel suuremat üleolekut, siis teisel ja kolmandal veerandil muututi veidi lohakamaks ning lasti vastasel mõlemad neljandikud võita. Kohtumise lõpus suudeti aga tasemevahe taas ka platsil välja tuua.

Reedese mängu säravaim täht Henri Drell ning Mark-Andreas Jaakson tõenäoliselt treener Indrek Reinboki strateegilisel otsusel täna väljakul ei käinud ning punktiliidriteks tõusid teised mehed.

Mikk Jurkatamm kogus 19 minutiga 19 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu, Aleksander Oliver Hint tõi 14 silma, Kirill Koršunov sai kirja 13 silma ja 6 lauapalli, Hendrik Eelmäe tõi 12 punkti ja 6 lauapalli ning Artur Konontšuk ning Marten Maide kumbki 8 silma.

Rahule ei jää treenerid tõenäoliselt pallikaotuste arvuga, mida kogunes endast selgelt nõrgema vastase vastu koguni 19. Lauavõitlus suudeti 54-43 võita ning positiivsed numbrid olid ka 24 korvisöötu ja 15 vaheltlõiget. Parandamist vajaks ka vabavisete tabavus, mis oli 54,2% ehk 13/24.

Eesti U18 koondise järgmine mäng on juba pühapäeval teise B-grupi tõenäolise favoriidi Belgiaga. Seejärel ootab ees üks puhkepäev ning alagrupimängud lõpetatakse kohtumistega Ungari ja Austria vastu.