Jurkatamme koduülikool naasis võidurajale, Konontšuki oma kaotas taas

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid täna varahommikul võistlustules kaks Eesti korvpallurit: Artur Konontšuk ja Taavi Jurkatamm.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons naasis võidurajale, kui alistas 80:61 Santa Clara Broncose. Koduväljakul mänginud San Francisco juhtis poolajavileks 35:23 ja seitsmest punktist lähemale vastaseid enam ei lubatud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses platsile 14 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

Kolm eelmist kohtumist kaotanud San Francisco jätkab hooaega 12 võidu ja kuue kaotusega, lääneranniku konverentsis (WCC) saadi kahe kaotuse kõrvale esimene võit.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai kolmanda kaotuse järjest, kui võõrsil vannuti 64:76 alla UTEP Minersile. Southern Miss juhtis seitse ja pool minutit enne lõppu 52:51, kuid seejärel tegi UTEP otsustavaks saanud 12:1 spurdi.

Pingilt sekkunud Konontšuk viibis väljakul 16 minutit, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/2), hankis ühe lauapalli ja tegi 3 isiklikku viga.

Southern Missil on nüüd kirjas neli võitu ja 12 kaotust, oma konverentsis (C-USA) ollakse kolme mängu järel võiduta.