KA Tallinna Kalev sai poolfinaali pettumusest üle ning tuli kindla võiduga pronksile

-KA Tallinna Kalev U16 | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga tütarlaste U16 vanuseklassi kolmanda koha kohtumises alistas KA Tallinna Kalev Audentese SK/Siili tulemusega 68:50 (13:11, 19:14, 18:12, 18:13).

Tallinna Kalev pääses avaveerandi keskel kahel korral kuue punktiga ette, kuid siis tegid Audentese neiud 6:0 spurdi ja viigistasid seisu 11:11 peale. Seejärel viis Darja Jegorova lähiviskest Tallinna Kalevi 13:11 juhtima ja selle seisuga avaveerand ka lõppes. Teise veerandaja esimene pool kulges tasavägiselt, ent siis rebisid kalevlannad kaheksa punktiga ette (25:17). Audentes suutis vahet küll veidi vähendada, kuid Diana Švedovskaja tabav kahepunktivise kuus sekundit enne avapoolaja lõppu tõi tabloole Tallinna Kalevi 32:25 eduseisu.

Kolmanda veerandaja esimene pool kuulus täielikult Tallinna Kalevile ja neljandiku keskpaigaks oli vahe kasvanud juba 20-punktiliseks (47:27). Audentese olukord muutus veelgi halvemaks, kui minut enne kolmanda veerandaja lõppu langes viie veaga pingile võistkonna liider Sille-Liis Mölder. Viimase veerandi alguseks vähendas Audentes vahe 13 punktile (50:37), kuid lähemale enam ei jõutud.

Suurima panuse võiduskoori andis Viktoria Timoštšuk, kes tabas viis kaugviset ja kogus kokku 25 punkti. Kaksikduubli teinud Diana Švedovskaja lisas 15 punkti ja 11 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Alina Šaripova ja Alisa Kraptšak, kes viskasid vastavalt 13 ja 11 silma. Audentese resultatiivseim oli ainsana kahekohalise punktisummani jõudnud Sille-Liis Mölder 11 silmaga.

-Audentese SK/Siili U16 | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalevi peatreener Janika Veinpere-Pillisner finaalturniiriga rahule ei jäänud. “See ei ole see, milleks me valmistusime ja mida ma ootasin. Diana Švedovskaja, kes oli mullu MVP ja kogu hooaeg parim mängija, piirdus eile vaid kahe vabaviskega. Hooaja jooksul oleme võitnud tugevaid Venemaa võistkondi, kuid siin ei saanud hakkama. Võidukohustus oli ehk liiga suur, kuna siin me peame võitma.” Samuti polnud Tallinna Kalevi peatreener rahul vilepartiiga.

Audentese juhendaja Maia Dorbek jäi vaatamata kaotusele turniiriga rahule. “Neljas koht vastab sellele, kuidas me mängisime. Vahe oleks võinud natuke väiksem olla, aga kuna ma andsin võimaluse kõikidele mängijatele, ka noorematele, siis neljas koht on nende võimetele vastav. Mängupildil polnud kohati viga ja kohati oli ka mõõnaperiood. Rahul saab olla sellega, et nelja hulgas oleme.”

FOTOGALERII

Täna kell 16.00 algavas finaalis lähevad vastamisi Audentese SK/TSK ja Pärnu Spordikool.