Kaasani Unicsi peatreener kardab Kalev/Cramo ründevõimsust ja manitseb omasid ettevaatlikkusele

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev Cramo alustab reedel oma klubi ajaloo esimest play-off seeriat VTB Ühisliigas, kui Kaasanis minnakse vastamisi põhiturniiril teise koha teeninud Unicsiga. Tänavusel hooajal ladusat ründemängu näidanud Eesti tippklubi on ka vastaste seas kiire tempo ja kõrgete skooride tõttu tähelepanu teeninud.

Kalev/Cramo on tänavu VTB Ühisliigas 26 kohtumisega suutnud visata keskmiselt 90,1 punkti ning sellega ollakse Moskva CSKA (92,46) ja Saraatovi Avtodori (91,5) järel koguni kolmandal kohal. Endale on lubatud visata 87,5 silma.

Kalevlaste mängutempot näitab hästi viskeürituste arv mängus, kus Kalev on 45,73 kahesega Avtodori (49,35) järel teisel kohal. Tõsi, visatud kolmeste arvult ollakse keskmiselt 22,04 viskega 14 tiimi hulgas alles 11. kohal, vahetult enne Unicsit (20,69).

See-eest on kolmeste protsent 38,57% liiga neljas näitaja, taas täpselt Unicsi (38,29%) ees. Samas kahesed pole nii varmalt läbi korvirõnga kukkunud, kui 52,31% annab pingereas 10. positsiooni. Unics on selles arvestuses omakorda täpselt Cramo ees 52,43-protsendiga.

Unics sai põhiturniiri mängudega keskmiselt kirja 84,23 silma ja endale lubanud skoorida 74,8 silma. Selgelt kõige edukam veerandaeg on Unicsil olnud neljas, kus on visatud keskmiselt napilt alla 23 punkti. Võrdluseks, avaveerandajal pole Unics suutnud keskmiselt ületada 19 punkti joont.

Huvitaval kombel on ka kalevlaste kõige kõvem veerandaeg reeglina olnud neljas, kui keskmiselt on kirja saadud veidi üle 23,5 punkti. Selgelt kõige nigelamat rünnakut on näidatud kolmandal veerandil – vaevalt 21 punkti keskmiselt.

Unicsi peatreener Dimitris Priftis tõi VTB Ühisliiga kodulehele antud kommentaaris eraldi välja just kalevlaste ründevõimsuse: “Kalev/Cramo on talendikas meeskond, kes viskab keskmiselt peaaegu 90 punkti mängus. Me peame mängima tõeliselt hästi ka kaitses ning mitte lootma üksnes oma rünnaku peale. See saab olema väga riskantne. Peame näitama paremat stabiilsust.”

50-aastane kreeklane lisas: “Pärast pikka põhihooaega saame play-offi koduväljakul alustada. Peame olema keskendunud ja hooaja otsustavas faasis panustama väljakul topelt.”

Põhiturniiri omavahelistes mängudes Unics Eesti esindusklubi vastu väga suurt edu nautida ei saanud, kui 19. jaanuaril pääses Venemaa hiid lõpusekunditel 76:74 võiduga, kuigi Cramol oli võimalus kolmesega mäng ka võita. 9. aprillil olid Saku suurhallis peetud kohtumises venelaste võidunumbrid veidi kindlamad – 107:95.

Loe ka:

Priit Lehismets Kalev/Cramo meeste tervisest: oleme täitsa piiri peal, aga kestame hooaja lõpuni ära!
Moskva CSKA on VTB Ühisliiga suurfavoriit, aga kui suur on Kalev/Cramo võiduvõimalus?
Neli kalevlast kerkisid individuaalselt VTB Ühisliiga tippu
VIDEO | Kalev/Cramo liider sai enne play-offi algust Unicsiga motivatsioonisüsti
Kalev/Cramo sai VTB Ühisliiga play-offiks vastase, kellele on sel hooajal tugevat vastupanu osutatud