Kadri-Ann Lass ja Györ hakkavad Ungaris mängima kolmanda koha peale

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Ungari kõrgliigas peeti reede õhtul Györi Ülikooli ja Szekszardi Atomerömü vahelise poolfinaalseeria teine kohtumine. Györist oli võidu kaasa võtnud Szekszard, kellel olid kõik võimalused lõpetada koduseinte toel kogu seeria ja kindlustada koht finaalis. Kindlasti ei olnud selliste asjade käiguga nõus Györ, kes võiduga oleks viinud seeria uuesti Györi. Paraku jäi peale Szekszardi tahe ning 90:75 (20:16, 26:16, 20:15, 24:28) võiduga pääses finaali just Atomerömü.

Poolfinaali teist kohtumist alustas paremini kodusaalis pallinud Szekszard, kes läks kiiresti 11:4 ette. Esimene periood kuulus võõrustajatele 20:16. Teise veerandaja alguses jõudis Györ pärast Kadri-Ann Lassi kaugviset vastasest ühe punkti kaugusele, seisuks 24:23 Szekszardile. Sellele järgnes aga võõrustajate spurt ja poolajapausile mindi Szekszardi eduseisus 46:32.

Kolmandal veerandajal paisus vahe 19-punktiliseks (66:47) ja mänguks enam suures plaanis kahjuks ei läinudki. Lõppseis 90:75 Szekszardile tähendab seda, et finaali pääses mängudega 2:0 Szekszardi Atomerömü. Kadri-Ann Lassi koduklubi hakkab mängima kolmanda koha peale. Teist poolfinaali Soproni Basketi ja Aluinventi DVTK vahel juhib 1:0 Sopron.

Kadri-Ann Lass viibis väljakul 15 minutit, mille jooksul viskas 7 punkti. Lisaks noppis eestlanna kaks lauapalli ja jagas ühe korvisöödu.

Györi poolelt kerkis üleplatsinaiseks 20 silma visanud Brianna Kiesel. Beatrice Mompremier aitas 17 punktiga. Szekszardi parimaks kerkis Cyesha Goree 17 silmaga. Erica McCall viskas 16 ja DeWanna Bonner 15 punkti.