fbpx
Close

Kadri-Ann Lass: oma konverentsis suudan peaaegu kõik pikad välja lülitada

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Eestlannast ääremängija Kadri-Ann Lass sai ookeani taga üliõpilasliigas NCAA suure tunnustuse osaliseks, kui ta valiti Atlantic 10 konverentsi sümboolsesse kaitseviisikusse.

“Kaitseviiskusse valimine on minu arust väga suur au! Mulle on kaitsemäng väga oluline, mis tegi selle autasu veelgi magusamaks,” kommenteeris Duquesne’i naiskonna lehel tagamängija/ääremängijana kirjas olev neiu portaalile Korvpall24.ee.

Oma oskuse kohta palju kulpe panna sõnas Lass: “Kui ma täiesti aus olen, siis ei tajunud ma kuni tänavuse aastani, et ma selles valdkonnas nii hea olen. Arvasin varem, et jälle kogemata sain 3-4 blokki kirja. See aasta olen rohkem selle peale mõelnud, et mul tuleb see päris hästi välja ning kuidas saaks veel paremini. Olen nüüd leidnud selle jaoks ka nö oma tehnika.”

Kuna oma ülikooli rekordi püstitamisega seoses on blokkidest hakatud temaga seoses palju rääkima, siis mingil määral on see pugenud ka alateadvusesse, et peaks justkui igas mängus oma kulbid ära panema.

“Eks see kuskil alateadvuses on, aga mulle ei meeldi panna endale lisapingeid mõeldes, et täna üritan kolm kulpi panna jne. Minu jaoks see ei toimi. Muidugi, kui juba 3-4 blokki on kirjas, siis tuleb kindlus sisse küll, et “tule tule siia käe alla”. Üldiselt on need blokid lihtsalt üks väike osa kogu mängust ja ma spetsiaalselt sellele ei keskendu,” selgitas neiu.

Kuna blokid on üks väheseid tavaprotokollis olevaid statistilisi näitajaid, mida saab kaitsemänguga otseselt seostada, siis pole mänge nägemata võimalik hinnata, kui hea eestlanna tegelikult kaitses on. Enda sõnul on ta viimaste aastatega selles vallas teinud läbi korraliku arengu ja väärib igati seda kohta sümboolses kaitseviisikus.

“Olen viimasel paaril aastal pannud palju rõhku kaitsemängule ja hetkel julgen öelda, et oma konverentsis suudan peaaegu kõik pikad mängust välja lülitada. Aga arenguruumi on muidugi küllaga,” kinnitas Lass lõpetuseks.

scroll to top