fbpx
Close

Müürsepp meenutas Dallase spordiportaalile oma NBA karjääri parimat mängu

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

Martin Müürsepa karjääri parimast mängust NBA-s saab 5. märtsil täis täpselt 20 aastat. Just tol päeval viskas ta Dallas Mavericksi eest võidumängus Los Angeles Clippersi vastu 24 punkti (visked väljakult 10/17) ning hankis 8 lauapalli.

Kui Eestis korraldati selle puhul kinos tolle mängu ühisvaatamine koos Müürsepa ning tema kunagise treeneri Andres Sõbra kommentaaridega, siis meenutamist leidis see ka Dallases, kus Dallas Sports Fanatic portaal tegi oma podcastis eestlasega vanade aegade meenutuseks lausa intervjuu.

Podcasti sissejuhatuseks kirjutab portaal Müürsepa Dallasesse sattumise loo:

Kui Martin Müürsepp mängis veebruaris 1997 veel Miami Heati särgis, siis valmistus ta ühel päeval oma meeskonnakaaslase Sasha Daniloviciga tennist mängima, kui serblane küsis: “Sa ei teagi veel? Sind, mind ja Kurt Thomast vahetati ära. Me reisime kohe Utah’isse, kus tõmbame selga Dallase särgid.”

Kolm värsket Dallas Mavericksi mängumeest hüppasidki lennukile ja sõitsid Salt Lake City’sse, kus Müürsepp sai kohe ka kolm minutit mänguaega. Tol hooajal pallis ta Mavericksi eest kokku 32 kohtumist ning kogus keskmiselt 4,3 punkti ja 1,9 lauapalli.

Oma teisel hooajal hakkas Müürsepp järjest rohkem oma taset näitama, eriti siis, kui legendaarne Don Nelson 16 mängu pärast hooaja algust tiimi ohjad üle võttis. Müürsepp meenutas värvikat treenerit podcastis heade sõnadega.

“Nelson pani mind mängus kohati point-forwardi kohale ehk tegema asju, millest ma mitte midagi kuulnud polnud. Vahest meeldis talle mängida viie väikese mehega. See kõik oli väga lõbus. Ta tegi mängu huvitavamaks.”

Oma parima mängu kohta rääkis eestlane: “Mäletan seda mängu. Me olime Clippersi vastu peal umbes 20 punktiga. Mäng tegi pöörde ja vastane hakkas järgi tulema. Mäletan, et Nelson võttis minutilise vaheaja ja karjus meie peale, et ‘Mind ei huvita. Ma ei võta teist kedagi välja. Kui te kaotate, siis TEIE kaotate!'”

Mavericks võitis selle mängu suuresti tänu Müürsepa pingutustele 10 punktiga.

Podcasti Müürsepaga saab kuulata SIIT.

scroll to top