Kaitses hiilanud Mitt aitas Soresina võiduni, Montale ja Riismaa andsid liidrile lahingu

-Arnold Mitt ja Gilbertina Basket | Foto: Gilbertina Basket - Official Facebook

-Arnold Mitt ja Gilbertina Basket | Foto: Gilbertina Basket – Official Facebook

Itaalia madalamates liigades (Serie B ja Serie C Gold) peetud 11. voorus sai nädalavahetusel teise järjestikuse võidupunkti Arnold Mitt ja tema koduklubi Soresina Gilbertina, kes alistasid kodus alagrupi keskmiku Vicenza 75:69 (14:20, 19:14, 15:18, 27:17). Kaotusega pidid leppima nii Serie B-s mängiv Hugo Erkmaa, kui ka aste madalamal pallivad Joonas Riismaa ning Gregor Kuuba.

Soresina (1-9) oli enamiku mänguajast Vicenza (5-5) vastu külalislahke ning lasi vastasel kuni kolmanda veerandaja lõpuni mängu vedada. Antonio Brighi kaugvise viis Vicenza 4 minutit enne lõpuvilet 63:61 juhtima, kuid pärast minutilist mõtlemisaega võttis kodumeeskond ohjad enda kätte. Davide Toffali 10 järjestikust punkti kergitasid Soresina 33 sekundit enne kohtumise lõppu 71:67 ette ning eduseisust piisas, et lõpusireeni kõlades tähistada hooaja teist võitu. Soresina teenis oluliselt rohkem vabaviskeid (25 vs 11) ning tabas neid suurepäraselt (88%).

Arnold Mitt tegi 22 minutiga eelkõige kaitses korraliku partii, kogudes 9 punkti (kahesed 3/7, vabavisked 3/4), 6 lauapalli (4 ründest), hooaja rekordit tähistavad 3 viskeblokeeringut ning ka kaks pallikaotust ning ühe isikliku vea. Otsustavatel hetkedel Soresinat kandnud Davide Toffali noppis 28-st punktist koguni 13 vabaviskejoonelt (13/15). Diego Corral sai Vicenza eest 21 punkti ja 13 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Avellino (3-7) läks võõrsil vastamisi liigatabelis sama tulemusega Formia (3-7) meeskonnaga. Võrdsete oponentide heitlus kujunes põnevaks kuni kohtumise normaalaja viimaste sekunditeni. Esmalt oli Hugo Erkmaal võimalus mäng ära otsustada, kuid 66:64 eduseisus 20 sekundit enne neljanda veerandaja lõppu sooritatud kahepunktivise ei tabanud. Formia eksis samuti viimasel rünnakul, kuid edu ründelauas võimaldas kodumeeskonnal kohtumine lisaajale viia. Avellino alustas otsustavat viit minutit kolmese ning vabaviskega, kuid jäi siis ligi neljaks minutiks kuivale. Formia sooritas 12:0 vahespurdi ning võttis sellega raske 83:72 (24:20, 14:17, 14:13, 14:16, 17:6) võidu.

Hugo Erkmaa mängukoormuseks kujunes 38 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 0/3, vabavisked 4/4), hankis 7 lauapalli ning jagas 4 korvisöötu. Negatiivse poole peale jäid 3 isiklikku viga ning koguni 7 pallikaotust. Ainsana Erkmaast kauem väljakul viibinud Bruno Ondo Mengue tõi 41 minutiga 18 punkti. Formia poolel oli heas hoos Alessandro Porfido 31 punkti ja 11 lauapalliga.

11. vooru järel jätkab Soresina (2-9) B-alagrupis punase laterna rollis, Avellino (3-8) osaks on D-alagrupis 14. positsioon.

Neljandas liigas sõitsid Joonas Riismaa ning Montale (5-5) külla alagrupi liidrile Siena Virtusele (8-1). Kuigi kodumeeskond juhtis 12 minuti järel juba 20 punktiga (33:13), said külalised esimesest šokist üle ning tulid mängu tagasi. Montale klubi sotsiaalmeedia põhjal antud ülevaates suutsid Tommaso Della Rosa hoolealused teha kohtumise viimasel veerandajal 13:0 vahespurdi ning minna 73:66 juhtima. Seejärel võttis Siena mõtteaja ning lõpetas kohtumise omakorda 13:0 spurdiga, jättes külalised viimasel neljal minutil punktita. Sellest, et väljakuperemeeste 79:73 (28:10, 19:30, 14:14, 20:19) võit ei tulnud lihtsalt, annab tunnistust meeskonnale määratud 180 eurone trahv kohtunike suunas saadetud ähvarduste eest.

Joonas Riismaa tegi taaskord enda mängu ära, visates 37 minuti jooksul 29 silma (kahesed 8/12, kolmesed 2/9, vabavisked 7/7). 17-aastase ja ligi kahemeetrise ääremängija teenistuslehele mahtusid veel 5 lauapalli, 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, üks viskeblokeering ning ka kaks pallikaotust ja isiklikku viga. Siena parimana kogus Federico Casoni 22 punkti ja koguni 18 lauapalli.

Livorno Don Bosco (2-7) alustas võõrsil Prato (4-5) vastu korralikult, juhtides avaveerandaja järel 22:18. Komistuskiviks saanud teisel mänguperioodil suutsid Livorno mängumehed visata vaid 8 punkti ning poolajaks näitas tabloo juba Prato 40:30 eduseisu. Teisel poolajal jätkus kodumeeskonna domineerimine ning lõpuprotokolli märgiti numbrid 82:63 (18:22, 22:8, 18:16, 24:17). Prato tabas suurepäraselt kaugviskeid (13/25), seejuures koguni neli mängumeest said kirja 3 kaugviset.

Gregor Kuuba alustas kohtumist algviisikus ning viskas 31 minutiga 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1), hankis 3 lauapalli ning sooritas ühe vaheltlõike. Protokollis kajastusid ka üks pallikaotus ning isiklik viga. Costantino Bechi tõi Livorno kasuks 21 silma, Prato resultatiivseim oli Milo Staino 16 punktiga.

Alagrupis 9. kohal paikneval Montalel (5-6) on kirjas 11 kohtumist, ühe mängu vähem pidanud Livorno (2-8) on kahe võiduga eelviimasel real.