Kaks trillerit I divisjonis: võrdsete heitlus ja Omniva kustutas viie mehe lootused

-Kontsertlavad/Tallinna Kalev | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas peeti pühapäeval I divisjonis kaks põnevusetendust, kui Kontsertlavad/Tallinna Kalevit ja Mediq Eestit jäi lahutama vaid kaks punkti ning sundolukorras ka treeneri 40-ks minutiks platsile saatnud viiemeheline Online Media sai südantlõhestava kaotuse Omniva meeskonnalt. Kindla võidu võttis SK Rim, kes mängis üle A Le Coqi tiimi.

Mediq Eesti – Kontsertlavad/Tallinna Kalev 70:72 (15.22, 23:18, 14:19, 18:13)

Väga pingelise kohtumise tulemusena suutis Kontsertlavad/Tallinna Kalev (1-1) teenida kahepunktilise võidu Mediq Eesti (1-2) üle. Kaks võistkonda olid tõepoolest platsil võrdsed – kordamööda võitis kumbki kaks veerandaega, mõlemad tabasid kokku seitse kolmepunktiviset ja vabaviskeid tabati 16/31 ehk 51,6% Mediq Eesti poolel ja 13/26 ehk 50% Kontsertlavade puhul.

Võitjate edukaimaks kerkis 15 punkti kirja saanud Tanel Virtmann, Elari Jõendi lisas 12, Kristo Jürisalu 10 ning Sten-Erik Jantson ja Andres Kuuse kumbki 9 silma. Mediq Eestil vastasid Herki Rank 20, Kristo Jürgenson 11, Antti Hanson 10 ning Reido Sepp ja Taavi Toomla mõlemad 8 punktiga.

Omniva – Online Media 85:82 (16:20, 13:21, 25:20, 31:21)

Online Media (2-1) tiimil tuli mängule kohale vaid neli mängijat ning seetõttu pani ketsid jalga ka tiimi treener Arthur Barsegjan ning viiekesi mängides anti Omniva (1-1) meeskonnale kõva lahing. Online Media suutis tabavate kaugvisete abil kohtumist umbes 35 minutit juhtida, kuid pärast Reinhard Vuksi viie veaga pingilelangemist ei suudetud enam eduseis hoida.

Üllar Kerde poolt juhendatud Omniva poolel tabas Simo Jaanus viis kaugviset ja kogus 23 punkti, Margus Berkmann tõi 21 silma ning Aivar Kuldsaar lisas 11 punkti. Online Media poolel tabas Siim Semiskar viis kolmest ja kogus 32 punkti, 4 kaugviset sopsanud Jarmo Jagomägi lisas 29 silma ja Reinhard Vuks tõi 15 punkti.

A Le Coq – SK Rim 76:89 (20:24, 19:18, 18:23, 19:24)

SK Rim (2-1) võttis tabelisse teise võidu, kui üle mängiti A Le Coqi (0-3) tiim. Ingmar Daub tõi võitjatele 23 punkti, Teet Gross lisas 16, Kaur Jasson 12, Tiit-Gregor Mets 11 ja Risto Lints 10 silma. Kaotajate kasuks viskas Sander Rootslane neli kolmepunktiviset ja kogus 20 silma, Raiko Annask tõi 17 ja Meelis Levkoi 10 punkti.