Kaksikduublile lähedal olnud Veideman aitas Mantova alagrupi liidri vastu võiduni

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani koduklubi Mantova sai Itaalia esiliigas kirja magusa võidu, alistades võõrsil alagrupiliidri Tortona 79:74. Ühtlasi lõpetas Mantova sellega oma kolmemängulise kaotusteseeria.

Mantova algviisikus alustanud Veideman viibis platsil koguni 37 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 0/5, kolmesed 1/1, vabavisked 7/11), andis mängu parimana üheksa korvisöötu, võttis neli lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Kaotuse sai kirja Joonas Riismaa leivaisa Pistoia, kes jäi koduväljakul 61:76 alla Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme endisele tööandjale Ravennale.

Riismaa alustas kohtumist pingilt, kuid sai lõpuks mänguaega 26 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga kuus punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/4), viis lauapalli, kolm resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani teenis juba neljanda järjestikuse võidu, kui alistas külla sõitnud Orzinuovi meeskonna 102:91.

Pingilt mängu sekkunud Erkmaa üheksa minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kolmepunktiviskel. Eestlase arvele jäi üks lauapall, üks resultatiivne sööt, kaks pallikaotust ja üks isiklik viga.

Trapanil on nüüd Itaalia esiliiga rohelises alagrupis kirjas 11 võitu ja 10 kaotust, mis annab kuuenda koha. Samas alagrupis mängiv Mantova asub üheksa võidu ja 13 kaotusega 11. positsioonil. Järgmisel kolmapäeval lähevad Trapani ja Mantova just omavahel vastamisi.

Pistoia hoiab punases alagrupis üheksa võidu ja 11 kaotusega kaheksandat kohta.