fbpx
Close

Kalev/Cramo jätkab formaati muutnud VTB Ühisliigas, liitub Poola neljanda koha klubi

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Reedel toimus Moskvas iga-aastane ametlik VTB Ühisliiga juhatuse koosolek, kus muu hulgas pandi paika tuleva hooaja formaat, osalevad võistkonnad ning liigat puudutavad määrused. Koosoleku läbiviijateks olid VTB Ühisliiga aupresident Sergei Ivanov, president Sergei Kuštšenko ja peadirektor Ilona Korstin.

Sai selgeks, et liigas jätkavad kõik eelmisel hooajal osalenud meeskonnad ning üheks uueks liitujaks on neljakordne Poola liiga võitja Zielona Gora, kes eelmise hooaja lõpetas koduses liigas neljandal kohal, kirjutab Kalev/Cramo oma kodulehel.

Lisaks andis tänavu taotluse liigaga liitumiseks ka Venemaa klubi BC Spartak Primorje, kelle taotlust aga ei rahuldatud. Seega osaleb järgmisel hooajal VTB Ühisliigas 14 meeskonda.

VTB Ühisliiga võistlussüsteemis toimub ka suur muudatus, kui eelmise hooaja lõpus esmakordselt toimunud Final Four formaat asendatakse järgmiseks hooajaks tavapärase play-off süsteemiga. Finaalid toimuvad ajavahemikul 4.-15. juuni.

Arutluse all oli ka võimalus, et liiga eeldatavaks lõppkuupäevaks kujuneb 28. juuni, kuid ühisel hääletusel otsustati lühema hooajaplaani kasuks.

scroll to top