fbpx
Close

Kalev/Cramo võõrustab lähikonkurenti ja Ühisliiga parimat treenerit

Avatar
Serblane Dušan Ristic (nr 14) on olnud seni Astana resultatiivseim. | Foto: VTB Ühisliiga koduleht

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigat täna õhtul, võõrustades Kalevi spordihallis Kasahstani esiklubi Astanad. Kanal 12 ja Postimees.ee teevad kell 19.00 algavast mängust otseülekande.

Kalev ja Astana on kohtunud Ühisliigas 14 korral, Eesti meister on võitnud neist neli. Möödunud hooajal peeti seejuures maha kaks äärmiselt ühepoolset mängu: Astana võitis detsembris koduväljakul Kalevit 27 punktiga (105:78), Kalev oli aga märtsis kodus parem omakorda 28 punktiga (102:74). Eelneva kuue hooaja jooksul polnud ükski Eesti ja Kasahstani klubi kohtumine nii ühepoolne olnud.

Liigatabelis paikneb Astana 3 võidu ja 3 kaotusega hetkel kaheksandal ning Kalev 3 võidu ja 4 kaotusega üheksandal kohal. Moskva oblasti Himki paistab liikuvat põhiturniiril esikoha suunas, olles võitnud kõik 8 senipeetud kohtumist. Ent sealt edasi on tabel väga tihe. Kui teisel kohal paikneval Moskva CSKA-l on 5 võitu ja 2 kaotust ning kolmandal kohal paikneval Krasnodari Lokomotiiv-Kubanil 4 võitu ja 2 kaotust, siis kümnendal real asuval Peterburi Zeniidil 3 võitu ja 4 kaotust.

Erinevalt Kalevist, kes on teeninud novembris kaks võrdlemisi kindlat kaotust, on Astana viimasel ajal mänginud hästi. Sel kuul on meeskond võitnud järjest nii Peterburi Zeniiti kui ka Minski Tsmokit, kuid viimati jäädi alla Saraatovi Avtodorile. Lisaks Zeniidi ja Tsmoki skalbile on neil tänavusest hooajast ka Krasnodari skalp.

Astana kuulub Ühisliigas ka sel hooajal nende meeskondade hulka, kelle mäng tugineb sisuliselt vaid leegionäridele. Teist hooaega meeskonda juhendava makedoonlase Emil Rajkovici käe all mängib neli ameeriklast ja üks serblane, kes viskavad keskmiselt klubi 84 punktist suisa 76. Seni on leegionäridest selgelt tulemuslikem olnud 23-aastane serblasest keskmängija Dušan Ristic, kes on kogunud keskmiselt 19 punkti ja 11 lauapalli. Neli aastat USA-s Arizona ülikooli esindanud Ristic on Astanas laenul Belgradi Crvena Zvezdast, kes sõlmis temaga mullu kolmeaastase lepingu. Teistest leegionäridest on kogunud keskmiselt 15 punkti nii kolmandat hooaega idaliigas mängiv Coty Clarke kui ka uustulnuk Jeremiah Hill. Peatreener Rajkovic tüüris Astana mullu Ühisliigas kuuendaks ning valiti liiga parimaks treeneriks.

Kalev läheb tänasele mängule vastu täiskoosseisus: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Kyle Vinales, Jonathan Holton ja Calvin Godfrey.

Kalevil on Ühisliigas selle aastanumbri sees jäänud pidada viis mängu. Lisaks tänasele kohtumisele Astanaga ootavad meid ees veel Minski Tsmoki (0-7), Krasnojarski Jenissei (4-2), Moskva oblasti Himki (8-0) ja Moskva CSKA (5-2). Nimetatud kohtumistest vaid üks, matš Himkiga, toimub võõrsil.

scroll to top
Inline
Inline