Eesti U18 koondise heast viimasest veerandajast jäi Leedu vastu väheks

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti U18 noormeeste korvpallikoondis pidas ära viimase Balti matši mängu, milles tuli tunnistada Leedu eakaaslaste 81:74 paremust.

Leedu alustas kohtumist paremini ja avaveerand võideti 28:13. Teisel veerandajal oli mäng tasavägisem ja poolajale läks Eesti 36:54 kaotusseisus. Viimasele neljandikule mindi vastu Leedu 19-punktilises eduseisus, kuid sellega polnud eestlased veel lõppsõna öelnud. Järgmise kümne minuti jooksul kaotusseis aina vähenes ja neljas veerandaeg kuuluski Eestile 24:12. Sellest aga kokkuvõttes siiski ei piisanud ja vastu tuli võtta seitsmepunktiline kaotus.

Henri Drell kerkis üleplatsimeheks 20 punktiga. Teda toetasid Mikk Jurkatamm 12 ja Mark-Andreas Jaakson 11 punktiga. Võitjate parim oli Arnas Adomavicius 18 punktiga.

Eesti saldoks jäi Balti matšil võit ja kaks kaotust. Avamängus alistati Läti 77:69, seejärel tuli aga tunnistada Hispaania 86:70 paremust.

27. juulist algavad B-divisjoni Euroopa meistrivõistlused Makedoonias Skopjes, kus Eesti alagrupikaaslasteks on Gruusia, Aserbaidžaan, Belgia, Ungari ja Austria.