Drelli kaksikduubel aitas U18 koondise Balti matši avamängus võidule Läti vastu

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Ventspilsis Läti U18 koondise vastu Balti matši raames vastamisi läinud Eesti meeskond suutis tasavägiselt kulgenud kohtumises 77:69 võidu teenida.

Avaveerand kuulus lätlastele 16:11, aga poolajaks õnnestus eestlastel kaotusseisu kahe punkti võrra vähendada. Kolmanda veerandaja võitis samuti Eesti 22:19, mis tähendas, et viimasele neljandikule minnakse vastu viigiseisult 50:50. Järgmise kümne minutiga suutis Eesti koguni 27 punkti vastaste 19 vastu visata ning sellega ka kaheksapunktilise võidu noppida.

Henri Drell säras kaksikduubliga, visates 18 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Teda toetas Marten Maide 12 punktiga. Mark-Andreas Jaakson, Mikk Jurkatamm ja Kirill Koršunov lisasid võrdselt 7 silma. Läti poolelt kerkis esile Arturs Kurucs, kes viskas 17 punkti. Kahekohalise punktisumma sai veel kirja Valters Veveris, kes tõi 11 punkti.

Homme kohtub Eesti Hispaania eakaaslastega ja reedel, 20. juulil minnakse vastamisi Leeduga. Kolmapäeval sai Leedu 83:80 Hispaaniast jagu.

27. juulist algab Makedoonias Skopjes EM, kus Eesti alagrupikaaslasteks on Gruusia, Aserbaidžaan, Belgia, Ungari ja Austria.