fbpx
Close

U18 koondise üks parimaid lauavõitlejaid murdis kämblaluu ja EM-ile ei sõida

-Arthur-Herman Entsik | Foto: Siim Semiskar

-Arthur-Herman Entsik | Foto: Siim Semiskar

B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuvat Eesti U18 korvpallikoondist tabas üks tagasilöök, kui korvialune jõud Arthur-Herman Entsik vigastas kätt ning ei saa meeskonda sel suvel enam aidata.

“Trennis sain lauapalli hankides mängulises olukorras löögi vastu kätt, mille tulemusena kämblaluu paremas käes läks katki,” kommenteeris 18-aastane ning paberite järgi 201 cm pikkusena üles antud keskmängija Korvpall24.ee portaalile.

“Vigastusest paranemine võtab aega umbes 3-4 nädalat. Seega, augusti alguseks peaksin olema juba platsil tagasi. Uue hooaja tegemisi ei tohiks see trauma mõjutada,” lisas jõulise mängustiili järgi tuntud Entsik.

Juuni lõpus ja juuli alguses Soomes peetud Nordic Cupil oli Entsik U18 koondise parim lauavõitleja, kui hankis keskmiselt kõigest 15 mänguminutiga 6,3 lauapalli. Lisaks viskas ta ka tiimi paremuselt teisena 11,8 punkti, tabades kahepunktiviskeid 63,6-protsendiliselt.

Sellisest mehest on U18 koondisel kindlasti puudus ning ka noormehel endal on kahju, et EM-il tiimi aidata ei saa: “Jah, EM-turniirile kahjuks minna ei saa. Mõru maik on suus, sest terve suvi on ikkagi selle nimel tööd tehtud. Aga tuleb edasi minna ja võimalikult kiiresti taas mängukõlblik olla.”

Koondisekaaslaste ja seal valitseva õhkkonna kohta on Entsikul öelda üksnes kiidusõnu: “U18 koondis on tiimina väga hea. Meeskonnavaim on kõrge, kõik hoiavad kõikide meeleolu lõbusana ja toetavad, kui trennides või mängudes on mõni raskem hetk. Konkurents on tihe ja see sunnib mängijaid pingutama ning endast maksimumi andma.”

Eesti U18 koondis mängib tänavu suvel B-divisjoni EM-finaalturniiril, mis algab Skopjes 27. juulil. B-alagrupis ollakse koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaani meeskondadega.

scroll to top