fbpx
Close

Kalev üritab võiduseeriat pikendada võõrsil Moultrie ja käputäie baltlaste vastu

Avatar
-Arnett Moultrie esindab tänavu Permi Parmat. | Foto: VTB Ühisliiga koduleht

Kalev/Cramo korvpallimeeskond peab laupäeval VTB Ühisliigas oma tänavuse hooaja viienda mängu, kohtudes võõrsil Permi Parmaga. Kell 15.30 algavast kohtumisest teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.

Kui veel mõned aastad tagasi kuulusid mõlemad meeskonnad liiga autsaiderite hulka, siis viimaste aastatega on kerkitud meeskondadeks, kes suudavad heal päeval idaliigas kõiki üllatada. Tänavust hooaega alustasid laupäevastest vastastest selgelt paremini kalevlased, kes on järjepanu alistanud nii Nižni Novgorodi, Kaasani Unicsi kui ka Peterburi Zeniidi. Liigatabelis paikneb Kalev (3-1) ajalooliselt kõrgel teisel kohal, juhib Moskva oblasti Himki (5-0).

Perm pole Ühisliigas võiduarvet veel avanud, olgugi et meeskonna eelarve on Kalevist tänavu mitu korda suurem. Avavoorus kaotas Perm 74:89 Moskva CSKA-le, seejärel jäädi 99:105 alla Nižni Novgorodile ja 88:90 Krasnojarski Jenisseile. Võiduta jätkavad lisaks Parmale veel vaid Saraatovi Avtodor ja Minski Tsmoki.

Permi ja Tallinna esiklubid on Ühisliigas kohtunud kuuel korral, neist neli on võitnud Kalev. Permi viimane võit pärineb seejuures üle-eelmisest hooajast, mullu oli mõlemas mängus tugevam Eesti meeskond.

Permi mängu veab USA tsenter Arnett Moultrie, kes veel eelmisel hooajal mängis mäletatavasti Kalevis. 28-aastane ja 208-sentimeetrine Moultrie jätkab Permis sealt, kus ta Kalevis pooleli jäi – keskmised näitajad seni 20 punkti ja 9 lauapalli mängu kohta (Kalevis olid vastavad näitajavad 19 ja 7).

Moultrie kõrval aitavad Permil skoori kasvatada peamiselt kolm meest: Siim-Sander Vene endine klubikaaslane Nižni Novgorodis, venelane Maksim Grigorjev (keskmiselt 16 p) ning leedukad Adas Juskevicius (15 p, 5 rs) ja Eigirdas Zukauskas (12 p). Lisaks leedukatele mängib Permis baltlastest veel lätlane Mareks Mejeris (6 p, 6 lp). Baltlaste rohkuse üle pole põhjust imestada, sest meeskonda juhendab esimest hooaega 42-aastane leedulane Kazys Maksvytis, kes tüüris kevadel Klaipeda Neptunase Leedu meistrivõistlustel pronksile.

Permi suurimaks tugevuseks võib tänavu pidada nende rohkearvulist kodupublikut. Meeskonna senist ainsat kodumängu Jenisseiga käis vaatamas suisa 5500 inimest.

Kalev/Cramo läheb Permi vastu täiskoosseisus: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Ryan Richards ja Kyle Vinales.

Kalevi jaoks on tegu kolmemängulise “välisturnee” esimese vaatusega. Järgmised kohtumised peab Roberts Štelmahersi meeskond 10. novembril Saraatovi Avtodoriga (0-3) ja 17. novembril Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga (2-1). Kodus näeb Kalevit Ühisliiga raames väljakul alles kuu aja pärast, 25. novembril, kui kohtutakse Astanaga (1-2).

 

 

scroll to top
Inline
Inline