fbpx
Close

Peatreener Saimon Sutist: ta on kõige andekam mängija, kes Oberwartis sellel positsioonil olnud

Avatar
-Saimon Sutt | Foto: UNGER STEEL Gunners Oberwart Facebook

Tänavu suvel Pärnu Sadama ridadest Austria kõrgliigaklubisse Oberwart Gunners siirdunud 24-aastane eestlasest tagamees Saimon Sutt on hooaja alguses olnud kindlalt tiimi põhirotatsioonis ning peatreener ootab temalt tänavusel hooajal suuri tegusid. Noormees ise soovib tänavusel aastal teha arenguhüppe, et tulevikus pürgida Euroopa tipptasemele.

Kolmes esimeses liigamängus keskmiselt 22 minutit platsil viibinud kahemeetrine Sutt oma püssi veel korralikult paukuma ei saanud, kui keskmiselt 6 punkti mängus tuli kesise tabavusprotsendiga (kahesed 30,8%, kolmesed 20%, vabavisked 66,7%). Oma neljandas matšis, kus lisaajal alistati Viini Timberwolves, kogus Sutt aga oma senised parimad 14 punkti ja lisaks ka 5 söötu, 4 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

Klubi kodulehel avaldatud intervjuus küsiti meeskonna peatreenerilt Horst Leitnerilt, kui rahul ta on, et meeskonnas on nii suurekasvuline viskav tagamängija? Lisaks taheti juhendajalt teada, kui rahul ta Suti senise arenguga on ning kas eestlane on talle pandud ootusi juba õigustanud.

“Ma ei tahaks praeguses hooaja faasis veel rahulolust või ootustest midagi rääkida. Aga usun, et meil on hetkel tema näol kõige talendikam mängija, kes Oberwartis sellel positsioonil olnud. Aga Saimonil on veel omajagu tööd teha ning peame tähele panema, et Sutt ega teised mehed pole saanud veel korralikult mängida nendes rollides, milleks nad võistkonda toodi. Saimonil on veel aega vaja, aga olen kindel, et hooaja edenedes mängib ta meil väga olulist rolli,” kommenteeris Leitner eestlase kohta.

Samas loos tehti juttu ka Suti endaga, kellel esimese kahe küsimusega paluti ennast iseloomustada ja meenutada oma senist korvpallurikarjääri Eestis. Kolmas küsimus oli aga sihitud tema eesmärkidele Oberwartis. “Ma olen väga õnnelik, et saan siin klubis olla ja linn meeldib mulle väga,” lausus Sutt traditsioonilised sõnad ja lisas: “Loomulikult siia tulles oli kõik minu jaoks harjumatu ja uus, kuna ma polnud varem välismaal mänginud. Aga usun, et meeskonnakaaslaste ja treenerite abiga elasin väga kiirelt sisse. Tunnen ennast Oberwartis hästi, kuna tegemist on toreda väikese linnaga, kus inimesed on väga sõbralikud. Meenutab veidi mu kodulinna Tartut.”

Lõpetuseks küsiti Sutilt, kus ta näeb ennast viie aasta pärast. “Olen endale seadnud suured ootused ja loodetavasti suudan ühel hetkel mängida Euroopas mõnes väga kõrge tasemega liigas. Miks mitte Euroliigas või Eurocupil mängivas meeskonnas? Olen veendunud, et mul on potentsiaal ja võimed sellele tasemel jõudmiseks olemas. Pean palju tööd tegema ja ennast täielikult korvpallile pühendama. See viib järgmiste sammude ja eduni,” kirjeldas eestlane oma tulevikunägemust.

Aga enne suurtesse liigadesse murdmist soovib Sutt mängida olulist rolli Oberwarti meeskonnas ja aidata klubil võita Austria meistritiitel. Sellel teekonnal loodab eestlane ka isiklikus plaanis areneda ning eks siis ole näha, kuidas tema karjäär edasi saab kulgema.

scroll to top
Inline
Inline