Noored Itaalias: Riismaa oli kaotusmängus üleplatsimees, Petersoni koduklubi võidujada katkes

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistlustel peeti nädala alguses neljanda vooru kohtumisi ning väljakul käis ka neli Eesti noorkorvpallurit.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtus sai kirja hooaja esimese kaotuse, kui võõral väljakul jäädi 75:82 (14:24, 16:25, 21:7, 24:26) alla Ferrara Vis 2008-le. Vahetusmängijate pingilt alustanud Peterson viibis platsil ligi 25 minutit, mille jooksul viskas ta 14 punkti (kahesed 4/7, vabavisked 6/6), võttis 6 lauapalli ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Kaotusele vaatamata jätkab Bologna C-alagrupi liidrina.

Kaotusega pidi leppima ka Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket, kes vandus koduplatsil 59:65 (19:18, 9:21, 19:16, 12:10) alla Perugia Basketile. Riismaa tegi kaotusele vaatamata hea esituse, visates üleplatsimehena 21 punkti.

Eestlasest sai ainsana võidurõõmu tunda Gregor Kuuba, kelle koduklubi Livorno Don Bosco alistas võõral väljakul Rooma Sam Basketi 88:79 (31:23, 12:22, 22:26, 23:8). Algviisikus alustanud Kuuba arvele kogunes 34 minutiga 8 punkti (kahesed 4/4), samuti tegi ta ühe isikliku vea.

Danil Mäeoru koduklubi Latina NBT pidi vastu võtma kindla kaotuse, kui võõrsil jäädi 55:104 (15:17, 11:35, 11:28, 18:24) alla Rooma Stella Azzurrale. Mäeorg sekkus mängu pingilt 2 minutiks, kuid punktiarvet ei avanud, visates mööda ühe kolmese.

Livornol on D-alagrupis nüüd kirjas kolm võitu ja üks kaotus, millega hoitakse 14 meeskonna konkurentsis kolmandat kohta. Pistoia asub kahe võidu ja kahe kaotusega seitsmendal kohal ning kõik neli senist mängu kaotanud Latina on viimane.